2016 NDS Liseliler Edebiyat Ödülü’nün sahibi Romain Puertolas

Üçüncü NDS Liseliler Edebiyat Ödülü'nü “Bir Ikea Dolabında Mahsur Kalan Hint Fakiri'nin Olağanüstü Yolculuğu”  adlı romanıyla Romain Puértolas kazandı

Haberler 26.10.2016 - 10:09

2016 NDS Liseliler Edebiyat Ödülü’nün sahibi Romain Puertolas

Notre Dame de Sion Fransız Lisesi  tarafından  2013 yılından itibaren verilmeye başlanan NDS Liseliler Edebiyat Ödülü’ne bu yıl Bir Ikea Dolabında Mahsur Kalan Hint Fakiri’nin Olağanüstü Yolculuğu kitabı ile Romain Puértolas layık görülmüştür.

Romain Puértolas ve kitabın çevirmeni Ebru Erbaş’ın katılacağı 2016 NDS Liseliler Edebiyat Ödül Töreni Notre Dame de Sion Fransız Lisesinin Gösteri Salonu’nda 26 Ekim saat 11.45’te gerçekleşecektir.

Otuz altı ülkede yayımlanan, otuz üç dile çevrilen ve genç yazara çeşitli edebiyat ödülleri kazandıran Bir Ikea Dolabında Mahsur Kalan Hint Fakiri’nin Olağanüstü Yolculuğu, içerdiği Monty Python tarzı mizah kadar, göçmenlik konusuna hassas ve vicdani yaklaşımıyla da çok beğeni topladı. Çok ses getiren ve yılın en çok okunan kitaplarından biri olan roman, 2014 yılının önemli yayıncılık olaylarından biri oldu.

ROMAIN PUÉRTOLAS KİMDİR?

ROMAIN PUÉRTOLAS, Fransız ve İspanyol asıllı yazar 1975’te Montpellier’de doğdu. İspanyol, Fransız ve İngiliz dili edebiyatı alanlarında öğrenim gördü. İspanyolca, Katalanca, İngilizce ve Ruşça bilen yazar, DJ’lik, yabancı dil öğretmenliği, çevirmenlik ve hosteslik gibi birçok iş yaptı. Otuz altı ülkede yayımlanan, otuz üç dile çevrilen bu ilk romanıyla büyük bir başarı kazanan genç yazar, artık sadece yazıyor.

Sayfa Yükleniyor...