212 Photography Festival başlıyor

212 Photography Festival ikinci edisyonuyla 3-12 Mayıs 2019 tarihlerinde Yapı Kredi bomontiada’da düzenlenecek. Çağdaş fotoğraf sahnesinden dikkat çeken yerel ve uluslararası birçok isim atölyeler, sanatçı oturumları, paneller, film seçkisi ve portfolyo değerlendirme seanslarıyla fotoğrafseverlerle buluşacak.

212 Photography Festival başlıyor

Lifebox’ın fotoğraf depolama uygulaması ile teknoloji sponsorluğunu üstlendiği festivalde çağdaş fotoğraf sahnesinden dikkat çeken kareler bulunacak. Lifebox’ta, mekandan bağımsız olarak sergide yer alacak fotoğrafçıların ve yarışmaya katılanlarom fotoğrafları paylaşılarak dijital sergi ortamı oluşturulacak.

Festivalde Fransız fotoğrafçı Charles Freger’in oldukça ilgi gören Wildermann isimli fotoğraf serisinin yanı sıra, Amerikalı ve Avusturalyalı Cooper & Gorfer ikilisinin arktik bölgelerdeki Sámi kadınlarından oluşan ve masalsı tabloları andıran karmaşık fotoğraf kolajlarından oluşan Interruptions / Swedish Sápmi yer alıyor. İsveçli belgesel fotoğrafçısı Niels Ackermann’ın fotoğrafladığı ve gazeteci Sebastien Gobert’in derlediği, Ukrayna’nın komünizmden çekilme sürecinde Lenin heykelinin devrilmesinin şaşırtıcı yolculuğunu anlatan Looking for Lenin (Lenin’i Aramak) isimli etkileyici seri de festival kapsamında fotoğrafseverlerle buluşacak.

Ayrıca, Polonyalı fotoğrafçı Ilona Szwarc’ın modern kültür ortamında şekillenen kadın kimliğine odaklanan Rodeo Girls ve American Girls serilerinden bir seçki, İstanbul’da yaşayan belgesel fotoğrafçısı Rena Effendi’nin ve optik illüzyonu kurgusuna dahil ederek mekân algısıyla oynayan Ali Bilge Akkaya’nın çarpıcı eserlerinin yanı sıra Selahattin Giz İstanbul Fotoğrafları da sergileniyor.

212 Photography Festival başlıyor - 1

Sayfa Yükleniyor...