68. Bambi Ödülü Berlin’de veriliyor

Almanya’nın en prestijli medya ödülü küçük ceylan Bambi Ödül Töreni bu yıl 68'inci kez Berlin’de sahiplerine verilecek.

DHA 13.10.2016 - 11:09

68. Bambi Ödülü Berlin’de veriliyor
Hilary Swank, Heidi Klum ve Rita Ora geçen yıl Bambi ödülü kazanan ünlüler arasında yer aldı.

Bu yıl Berlin “Stage-Theater am Potsdam Platz” salonunda yapılacak ödül töreni için geri sayım başladı. ‘Burda Medya’, Alman Dergi Yayıncılar Birlik Başkanı ve Almanya’nın en zengin işadamı olan Dr. Hubert Burda ve aktris eşi Maria Furtwaengler 68. Bambi ödül törenine ev sahipliği yapıyor.

HOLLYWOOD YILDIZLARI YAĞACAK

Dünyanın dört bir yanından sinema, sanat, televizyon, şov, müzik, spor, siyaset, magazin, medya, iş dünyasın tanınmış ünlü simaları Berlin’de Bambi töreninde bir araya geliyor. Çok sayıda Hollywood yıldızı ödül törenine katılıyor. 17 Kasım Perşembe akşamı saat 20.15’te başlayacak olan ‘Bambi’ töreni, yaklaşık üç saat sürüyor.

ROL MODELLERE VERİLİYOR

Almanya’da en çok izlenen programların başında gelen ‘Bambi’ ödül törenini Alman devlet televizyonunun birinci kanalı ‘ARD’ naklen veriyor. Küçük ceylan “Bambi’ heykeli 20 cm. genişliğinde, 28 cm. yüksekliğinde 2,5 kilo ağırlığında, 18 ayar altın kaplama. ‘Bambi’ ödülü 1948 yılından bu yana değişik kategorilerde, çalışmalarında başarılı ve topluma örnek rol model olan insanlara takdim ediliyor.

ÖDÜL REKORTMENİ SOPHIA LOREN 

Prestijli ‘Bambi’ ödülünü en çok kazanan sanatçılar içinde dünyaca ünlü İtalyan sinema yıldızı, dört ‘Oscar’ kazanan beyaz perdenin divası Sophia Loren dokuz kez ‘Bambi’ ödülüne layık görüldü. Diva Sophia Loren ‘Bambi’ ödülünü 1961-1965, 1967-1969, 2007 yılında kazanmıştı. Bu yıl jüri heyeti içinde magazin ve moda dünyasın tanınmış şahsiyetlerinden Jan Michael, Julia Bauer, Judith Dommermuth ve Nikolaus Albrecht yer alıyor. Bine yakın seçkin davetli dünya yıldızlarına takdim edilecek ‘Bambi’ ödül töreni için Berlin’e geliyor. Almanya şimdiden merakla kimlerin hangi kategorilerde ‘Bambi’ ödülünü kazanacağını bekliyor.

Sayfa Yükleniyor...