Ahlat Ağacı'nın başrolü Doğu Demirkol kendi filmini çekecek

Başrolünde yer aldığı Ahlat Ağacı filmiyle Slovenya'daki Ljubljana Film Festival Festivali'ne katılan Doğu Demirkol, kendi senaryosunu yazdığını ve kendi filmini çekeceğini açıkladı.

Haberler - ntv.com.tr 15.11.2018 - 11:12

Ahlat Ağacı'nın başrolü Doğu Demirkol kendi filmini çekecek

Stand-up'çı ve oyuncu Doğu Demirkol, rol aldığı Nuri Bilge Ceylan'ın Ahlat Ağacı filmiyle Cannes Film Festivali, Saraybosna Film Festivali, Hamburg Film Festivali, Antalya Film Festivali, Mardin Film Festivali ve Malatya Film Festivali'nden sonra şimdi de Slovenya'daki Ljubljana Film Festival Festivali'ne katıldı. 

Yorgos Lanthimos, Naomi Kawase ve Claire Deniz gibi ünlü yönetmenlerin filmlerinin seçildiği 'Krallar ve Kraliçeler' bölümünde bu yıl 29'uncu kez düzenlenen Uluslararası Ljubljana Film Festivali'nde Ahlat Ağacı da gösterimde yer aldı. 

Ahlat Ağacı'nda 'Sinan' karakterini canlandıran Doğu Demirkol'a Ljubljana Film Festival Festivali'nde oldukça ilgi gösterildi. Filmin gösteriminden sonra gerçekleştirilen söyleşide izdiham yaşanırken Slovenya Ulusal Televizyonu Demirkol ile bir röportaj yaptı.

 Röportajda 'Sinan' karakteriyle, Nuri Bilge Ceylan ile çalışmakla, komedyenlikle ilgili soruları cevaplayan Demirkol, bir film senaryosu yazdığını ve kendi filmini çekeceğini açıkladı.

AHLAT AĞACI FİLMİNİN FRAGMANI

Sayfa Yükleniyor...