Alaaddin Us son yolculuğuna uğurlandı

İzmir'de trafik kazasında 60 yaşında hayatını kaybeden sanatçı Alaaddin Us, İstanbul'da son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye Edip Akbayram ile Menderes Samancılar da katıldı.

Haberler - DHA 24.11.2016 - 16:56 | Son Güncelleme : 24.11.2016 - 16:58

Alaaddin Us son yolculuğuna uğurlandı

İzmir'in Bornova İlçesi'nde geçtiğimiz pazar günü geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden protest müziğin tanınmış isimlerinden Alaaddin Us için Pendik'teki 15 Temmuz Şehitler Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Us'un yakınları, şarkıcı Edip Akbayram, oyuncu Menderes Samancılar, arkadaşları ve çok sayıda seveni katıldı.

Alaaddin Us'un kızları Ozan Us, Nazlı Us, Gökçe Bekar, Beste Ümitli ile eski eşleri Sebahat Keleş ve Emine Üçbaş cami bahçesinde taziyeleri kabul etti.


"ÇOK ÜZÜNTÜLÜYÜM"

Alaaddin Us ile birçok anısının olduğunu söyleyen Edip Akbayram, "Besteciliği, insanlığı hem de dostluğu ile yeri doldurulamayacak değerli bir arkadaşımızı kaybettik. Giderken en hüzünlü bestesini de bugün bize bıraktı. Çok üzüntülüyüm. Bütün müzik camiasının başısağolsun" diye konuştu.

Menderes Samancılar ise "Alaaddin ile Beyoğlu'nda çok zamanımız geçti. Oturduk aynı masalarda dostluklar yaptık. Gitarını çaldı, müzikler yaptı; birlikte şiirler söyledik. Yüreği dolu dolu, mücadeleci, devrimci ruhunu kaybetmeyen bir arkadaşımızdı" dedi.

Us'un cenazesi öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Maltepe Başıbüyük Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Sayfa Yükleniyor...