NTV

Aşk bir oyun ama bilimi var!

ntv.com.tr

Sanat

Yıka Beynini, Beynine Format At ve Sağlığına Format At kitaplarıyla çok satan listelerinde görmeye alışık olduğumuz M. Barış Muslu yeni kitabı NeuroAŞK’ta aşk oyununu masaya yatırdı.

Yıka Beynini, Beynine Format At ve Sağlığına Format At kitaplarıyla çok satan listelerinde görmeye alışık olduğumuz M. Barış Muslu, yeni kitabında günlük hayatta doğru aşkı ve ilişkiyi yaşamak için en pratik tüyoları ve aşkta kaybeden taraf olunduysa AŞK acısını, ayrılıklar sonucu oluşan değersizlik hissini NeuroFormat sistemiyle nasıl temizleneceğini öğretiyor.

Acaba aşk doğanın türümüzü devam ettirelim diye bize oynadığı bir oyundan mı ibaret? Filmlerden şiirlere, şarkılara, hayatımızın her alanının temel ilhamı aşk, hormonların bir oyunu olmasın? Aşk acısı iyileşir mi? Terk edilince hissetiğimiz değersizlik bir kader mi? Aşk beynimizle bu kadar ilgisiyle beynimize doğru komutları yerleştirmek aşka bakışımızı değiştirebilir mi? Peki ya oyunun eğlenceli kuralları. Kaçan mı kovalanır meşgul olan mı? Aşk karşınızdaki sizi çözünce mi biter? Aşkı gerçekten anlamaya ve kazanan olmaya ne dersiniz? Aşkın kimyası, matematiği, bilimi ve hatta taktikleri…

BARIŞ MUSLU KİMDİR? 

1975 yılında doğdu. Tarsus Amerikan Koleji’nde lise eğitimini sürdürürken gittiği ABD’de 2 senede liseyi, 3 senede Michigan Tech Üniversitesi’ni bitirdi.

20 yaşında genç bir mühendis olarak Türkiye’ye döndü. Koç Üniversitesi’nde işletme mastırını tamamladı. 2001 yılında kendi şirketini kurarak Türkiye’de yüz binlerce insanın kullandığı teknoloji servislerinin yaratıcısı oldu.

1994 yılından başlayarak, beynin işleyişi, ruhsal ve bedensel sağlık üzerindeki etkisi üzerine araştırmalar yapan Muslu, bir çok metodun beraber çok daha etkili bir şekilde kullanımını sağlayan NeuroFormat Sistemini geliştirdi.

Çok satan listelerinden aylarca inmeyen Yıka Beynini, Beynine Format At ve Sağlığına Format At kitaplarının yazarıdır. Çalışmalarına kurucusu olduğu ReCrea Academy’de devam etmektedir. 

ETİKETLER