Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde ilk gösterimini yapılan oyunun dramaturgisini Özge Ökten, sahne tasarımını Emra Albayrak Şahin, kostüm tasarımını Aysel Doğan, ışık tasarımını Murat Selçuk, efektlerini Kadir Arlı yaptı.

Oyunda, Neşe Ceren Aktay, İrem Arslan, Tolga Yeter, Engin Gürmen, Betül Kızılok Bavli, Pelin Budak ve Aslı Seçkin rol aldı.

Oyunun yönetmeni Engin Gürmen, "Ben Çağırmadım komedisi, ünlü İngiliz yazar ve besteci Noel Coward’ın yazdığı klasikleşmiş Blithe Spirit adlı komedisinden rahmetli büyük komedyen Vasfi Rıza Zobu'nun uyarladığı bir oyun. Ben de konuyu günümüze taşıyarak yorumladım." dedi.

Ölen bir kişinin ruhunun gelmesinin antik tiyatrodan başlayarak birçok oyunda konu edildiğini aktaran Gürmen, Noel Coward’ın ise bu konuyu komedi olarak ele aldığını ve komedinin aynı zamanda evlilik ilişkilerini de ironik bir şekilde eleştirdiğini ifade etti.

KONUSU

Yazacağı yeni romana konu arayan Mithat, o akşam yakın dostlarını ve doğaüstü yetenekleriyle etrafta ün salmış Madam'ı akşam yemeğine davet eder. Mithat'ın amacı hem mesleğine dair biraz gözlem yapmak hem de misafirleri ile keyifli bir akşam geçirmektir. Ancak işler hiç beklenmedik bir şekilde ilerler. Mithat ve karısı Leyla için, o akşamdan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Oyun, 8-12-15 Nisan tarihleri arasında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde, 26-29 Nisan ve 3-6 Mayıs arasında Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde izlenebilecek.