Bodrum Müzik Festivali bu akşam izleyiciyle buluşuyor

Yazın Bodrum sakinlerinin ve tatilcilerinin en popüler kültürel etkinliği haline gelen Bodrum Müzik Festivali, Doğuş Grubu’nun kurucu desteğiyle bu akşam izleyiciyle buluşuyor.

04.08.2018 - 14:51

Bodrum Müzik Festivali bu akşam izleyiciyle buluşuyor

Doğuş Grubu’nun kurucu desteğiyle Bodrum Müzik Festivali’nin açılışı, 4 Ağustos Cumartesi günü 20.30’da, Turkcell Sahnesi, D-Marin Turgutreis’te Rengim Gökmen yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, soprano Lauren Fagan ve tenor Murat Karahan ile yapılıyor.

Dünyanın pek çok ülkesinde ayakta alkışlanan konserlere imza atan tenor Murat Karahan, ünlü Bolşoy Tiyatrosu’nda başrol söylemiş nadir sanatçılarımızdan biri. 2015’te Bolşoy Tiyatrosu’nda La bohème’de Rodolfo ve La Traviata’da Alfredo rollerinin ardından Carmen’deki Don Jose rolünün olağanüstü yorumuyla izleyicilerinin kalbinde taht kuran sanatçı, Manon Lescaut’daki rolüyle ününü zirveye taşıdı.

Deutsche Oper Berlin, Parma Teatro Regio, Arena di Verona, Viyana Devlet Operası, Bavyera Devlet Operası, Verona Teatro Filarmonico ve Teatro San Carlo gibi prestijli müzik merkezlerinin yanı sıra San Carlo ve Münih Opera festivallerinde de söyleyen Karahan, Devlet Opera ve Balesi genel müdürü olarak Türkiye’de operanın gelişmesine büyük katkıları olan bir sanatçı.

ZENGİ VE DRAMATİK SES

Konserlerindeki heyecan verici performansıyla izleyicilerinin kalbinde taht kuran Avusturalyalı genç soprano Fagan, Covent Garden Jette Parker Genç Sanatçılar Programını tamamladıktan hemen sonra, Covent Garden’da sahnelenen Maskeli Balo’da Oscar, Aşk İksiri’nde Giannetta’yı, ayrıca Verbier Festivali’nde Donna Anna’yı oldukça başarılı bir biçimde seslendirdi. Müzik eleştirmenleri, BBC Proms’ta da yer alan sanatçıyı “yorumuna samimiyet ve heyecan getiren zengin ve dramatik bir ses” olarak nitelendiriyor.

TV VE AÇIK HAVA SİNEMA

Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Bodrum Müzik Festivali’nde, müzik ve sinemanın buluştuğu dünyaca ünlü filmler D-Marin Turgutreis’te beyaz perdeye yansıyor. TV+ ile açık hava sineması tüm katılımcılara açık ve ücretsiz oluyor.

Türkiye ve dünyadan önemli müzisyenlerin sahne aldığı festival boyunca, dünya sinemasından en beğenilen filmler, 4 gece boyunca sinema ve müzikseverlere keyifli saatler yaşatacak.

AÇILIŞ SUYUN SESİ İLE

TV+ ile Açık Hava Sineması, 5 Ağustos Pazar gecesi "The Shape of Water/Suyun Sesi" ile açılış yapacak. Guillermo del Toro imzalı film, en iyi yönetmen, en iyi film ve en iyi film müziği dahil 4 dalda Oscar ödülünün de sahibi. Film konusu ve müzikleriyle izleyiciyi büyülü bir yolculuğa çıkaracak.

OSCAR VE BAFTA ADAYI İNGİLTERE BENİM

Oscar ve Bafta adayı Mark Gill’in yönetmenliğini üstlendiği England is Mine/İngiltere Benim ise salı gecesi sinemaseverleri müzik tarihinin çığır açan gruplarından The Smiths’in kurulmasına uzanan günlere götürecek.

2 OSCAR ÖDÜLLÜ ER KARANLIK SAAT

Joe Wright’ın yönetmenliğini üstlendiği 2 Oscar ödüllü Darkest Hour/En Karanlık Saat'te Gary Oldman, Kristin Scott Thomas ve Ben Mendelsohn rol alıyor.

Festivalin kapanışını İsveç sinemasının dünyaca ünlü yönetmeni Ingmar Bergman’ın bir piyanistin hayatını anlatan 1978 yapımı Autumn Sonata/Güz Sonatı yapıyor. Turgutreis D-Marin’de saat 23.00’te gerçekleşecek film gösterimleri ücretsiz ve tüm katılımcılara açık olacak.

Sayfa Yükleniyor...