NTV

Boğaz’dan Jehan Barbur geçti

ntv.com.tr

Sanat

Son dönemde yıldızı parlayan ‘rüya sesli kadın’ Jehan Barbur, cumartesi akşamı, “Müzik Boğaz’dan Gelir” tekne konserleri etkinliği kapsamında İstanbul Boğazı’nın tarih kokan doğasında dinleyicileriyle buluştu.

60 m2 tarafından düzenlenen “Müzik Boğaz’dan Gelir” tekne konserlerinde geçtiğimiz cumartesi günü, ‘rüya sesli kadın’ yakıştırması yapılan Jehan Barbur konser verdi. Barbur, dördüncü kez sevenlerine Boğaz’ın büyülü atmosferinde seslendi.

“Müzik Boğaz’dan Gelir” teknesinde gerçekleşen konserde konuklar Barbur’un sesi eşliğinde müziğe ve Boğaz’a doydu.

Saat 19.30'da Haydarpaşa Garı Turyol İskelesi’nden konuklarını almaya başlayan tekne, 20.30'da Kuruçeşme’ye doğru harekete geçti. Tekne, Kuruçeşme’den konuklarını alınca Boğaz turu ve Jehan Barbur konseri başladı.

Konserin ilk dakikalarında, Müzik Boğaz’dan Gelir” tekne konserlerinde yıldızı parlayan Emir Can İğrek sahne alarak ‘Beyaz’ şarkısını seslendirdi. İğrek, açılışını gerçekleştirdiği konserde ‘Gönül Davası’ ve ‘Aşk Yasal Cinayet’ adlı şarkılarının akustik performansıyla beğeni topladı.

Konserin ilerleyen saatlerinde sahneye, kadife sesiyle kendine özgü yorumunu, seslendirdiği şarkılara yansıtan şarkıcı Jehan Barbur çıktı.

Barbur, ‘Sizler Hiç Yokken’ albümünde kendisi için yerinin bir başka olduğunu söylediği ‘Ardışık’ şarkısı ile ‘Evim Neresi’ albümünde yer alan ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’ adlı şarkısını söyleyerek dinleyicilerine duygu dolu anlar yaşattı.

“Müzik Boğaz’dan Gelir” teknesinde konserin bir diğer sürpriz ismi ise oyunculuğunun yanı sıra şarkıcılık ve şarkı yazarlığı da yapan Fırat Tanış oldu.

Dinleyicilerin yoğun isteği üzerine Fırat Tanış ve Jehan Barbur, gecenin sonunda Mamak Türküsü’nü birlikte yorumlayarak sevenlerine veda etti. 

Konser sonunda seyircilerden büyük alkış alan Jehan Barbur, 23.30'da sahneden indikten sonra tekneler iskelelere geri döndü.

ETİKETLER