Burcu Argat'tan 'Bir Cinayet Senfonisi'

Yazar Burcu Argat'ın yeni kitabı 'Bir Cinayet Senfonisi' raflardaki yerini aldı.

Burcu Argat'tan 'Bir Cinayet Senfonisi'

Bir Cinayet Senfonisi, polisiye bir roman olmanın ötesinde, günümüz toplumundaki bireylerin gelenekler ile modernite arasındaki bocalamasını sorgulayan bir olaylar örgüsü. Özellikle iş yaşamındaki kıyasıya rekabet ortamında ayakta kalabilmenin tek kuralının, kuralsızlık olduğu bir dünyada bir nevi “başa çıkma sanatı güzellemesi” aslında.

Yazar Burcu Argat, avukatlık mesleğinin kendisine kazandırdığı tecrübelere de dayanarak teknik anlamda da hiçbir boşluk bırakmadan kotarmış bu hikayeyi. Ön planda temposu her daim yüksek olan bir cinayet soruşturması incelenirken; arka planda toplum-birey yapısı, kendini yeniden keşfetme zorunluluğu, bu bağlamda başkalarına güvenebilme olgusu ve tabi ki kadın-erkek ilişkileri irdelenmiş.

Gerçek gözlem ve yaşanmışlıklardan damıtılan olaylar zincirinde okuyucuları bekleyen bir başka sürpriz ise gerek Osmanlı saray müziğinden gerekse klasik batı müziğinden çok çeşitli tespitlere yer verilmiş olması. Roman böylece klasik polisiye kurgusunun bir adım ilerisine geçerek okuyucuya müzikal anlamda da değişik bir tat, farklı bir bakış açısı vaadediyor. 

Burcu Argat'tan 'Bir Cinayet Senfonisi' - 1 Bir Cinayet Senfonisi'nin kapak tasarımını Oyuncu İzim Turan yaptı.

Sayfa Yükleniyor...