Parklarda Caz’da sahne alacak bu yılki “Genç Caz” grupları belli oldu.

Tam 12 yıldır devam eden “Genç Caz” serisi, profesyonel müzik kariyerine adım atmamış, 30 yaş altı genç caz müzisyenlerin bir topluluk kurarak İstanbul Caz Festivali’ne katılımını teşvik etmeyi amaçlıyor. Şimdiye dek 60’a yakın genç topluluğu festivale katan “Genç Caz”ın bu yılki değerlendirme konseri ise 10 Mayıs Pazar günü 16.00’dan itibaren Salon İKSV’de halka açık olarak gerçekleştirildi.

Değerlendirme konserinin sonucunda Can Koçlar Quartet, Eren Akgün Septet, The Cold Vibes, The Roots of Jazz ve Vocca Acapella toplulukları İstanbul Caz Festivali kapsamında, 4 Temmuz Cumartesi akşamı Parklarda Caz’da sahne almaya hak kazandı.

4 Temmuz Cumartesi günü 17.00’dan itibaren Fenerbahçe Parkı ve Fenerbahçe Khalkedon’a konuşlanmış sahnelerde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Parklarda Caz konseri, The Soul Rebels Brass Band ve Gettysburgh College Jazz Ensemble gibi uluslararası arenada rüştünü kanıtlamış bando ve caz orkestralarını, genç cazcılarla aynı etkinlikte buluşturarak İstanbullulara açık hava şenliği yaşatacak.