Legendary Entertainment, Jeff Lemire'ın ödüllü çizgi roman serisi Black Hammer’ı film ve dizi projesi olarak uyarlayacak.

Çizgi roman serisinin uyarlama projelerinde ortak yaratıcılar Jeff Lemire ve Dean Ormston ikilisi yürütücü yapımcı kadrosunda yer alacak.

Çizgi romanın yaratıcısı Jeff Lemire’ın yayımlanmış grafik romanları arasında Essex County ve Sweet Tooth gibi yapıtlar var. İngiliz sanatçı Dean Ormston ise Lucifer, Sand Man, Swamp Things, Spider-Man ve Superman gibi popüler işlerde çalıştı.

İLK ÇİZGİ ROMAN 2016'DA YAYIMLANDI

Dark Horse Comics etiketiyle 2016’da yayımlanan epik çizgi roman serisi Black Hammer, Spiral City’de yaşayan kahramanların maceralarını işliyor.

BLACK HAMMER'IN HİKAYESİ

Süper kahraman Black Hammer, diğer altı süper kahramanın yardımıyla, şehri Anti-God’ın gazabından kurtarmayı başarır ancak bu esnada Rockwood adlı gizemli bir kasabada hapsolur. Arkadaşları onu kurtarmak için geri döndüğünde ise çoktan hayatını kaybetmiştir. 10 yıl sonrasında geçen hikaye, altı kahramanın Rockwood’dan kurtulmaya çalışmasını işliyor.

ÖDÜLLÜ ÇİZGİ ROMAN

Çizgi roman dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan Eisner Ödülleri'nin 2017 ve 2018 organizasyonlarında toplam sekiz adaylık kazanan çizgi roman, en iyi yeni çizgi roman serisi dahil olmak üzere iki ödül kazanmayı başardı.