Deadwood dizisi film oluyor

ABD yapımı Western tarzı televizyon diz Deadwood'un beyazperdeye uyarlanıyor. Üç sezon süren dizinin hikayesi, sinemada devam edecek.

06.11.2018 - 17:01

Deadwood dizisi film oluyor

David Milch’in eleştirmenlerce beğenilen, Emmy ödüllü HBO serisi Deadwood’un film versiyonunun çekimlerine Los Angeles'ta başlandı. 

2004 ile 2006 yılları arasında yayınlanan dizinin iki saatlik sinema filmi versiyonu, dizinin yönetmeni Daniel Minahan ile senaristi David Milch’e emanet.

Deadwood filminde, dizinin silinmez karakterleri, Güney Dakota’nın eyalet olmasını kutlamak için on yıl sonra yeniden bir araya geliyor. Eski rekabetler yeniden canlanıyor, ittifaklar yeniden teste tabi tutuluyor ve eski yaralar yeniden açılıyor. Bir yandan bütün karakterler de modern zamanın getirdiği kaçınılmaz değişikliklere uyum sağlamaya çalışıyorlar.

ZENGİN OYUNCU KADROSU

Serinin unutulmaz isimleri Ian McShane, Timothy Olyphant, Molly Parker, Paula Malcomson, John Hawkes, Anna Gunn, Dayton Callie, Brad Dourif, Robin Weigert, W. Earl Brown, William Sanderson, Kim Dickens ve Gerald McRaney kadroya geri dönerken, Jade Pettyjohn da Caroline isimli yeni bir karakterle filmde boy gösterecek.

Sayfa Yükleniyor...