Mickey’nin yaratılışının 90. yılı kutlamaları kapsamında, tanınmış İngiliz moda fotoğrafçısı RANKIN’in çektiği fotoğraflarla “Mickey Mouse & Me” adlı özel edisyon bir kitap oluşturuldu.

1928’de ilk kez Steamboat Willie’de izlediğimiz Mickey’nin, “Gerçek Bir Orijinal” olarak ilham verici etkisine gönderme yapan çekimlerde aralarında Kate Moss, Mark Hamill, Tinie Tempah, Phillip Schofield, Amanda Holden ve Heidi Klum gibi moda, film, müzik, TV ve eğlence dünyasından ünlülerin yanı sıra vakfa yardım eden ailelerin portrelerine de yer verildi.

GELİR HASTA ÇOCUKLARA GİDECEK

Yaz döneminde çevrimiçi olarak, eBay üzerinden satışa sunulacak kitaptan elde edilecek tüm gelirler, hayati tehlike taşıyan hastalıklarla mücadele eden çocuklara kaynak sağlamak amacıyla Together For Short Lives Vakfı'na bağışlanacak.

Kitapta portreleri ile yer alacak ünlüler arasında aktris Sadie Frost, X Factor birincisi Louisa Johnson, Açlık Oyunları filminin yıldızı Sam Claflin, komedyen Julian Clary, Marvel Kaptan Amerika: İlk Yenilmez filminin yıldızı Hayley Atwell, oyuncu ve model Liv Tyler bulunuyor.