Kitapları çok satanlar listelerinden inmeyen Michelle Richmond’dan Evlilik Sözleşmesi, her sayfasında gerilimin arttığı, son sayfasına kadar bir solukta okunan muhteşem bir psikolojik gerilim romanı. Hakları 27 ülkeye satılan ve Türkiye’de olduğu gibi yurt dışında da büyük ilgi gören roman, şimdi de film oluyor.

Film haklarını 20th Century Fox’un satın aldığı Evlilik Sözleşmesi’nin yapımcılığını Chernin Entertainment üstlenirken romanı beyazperdeye uyarlayacak isim ise başarılı senarist Justin Haythe olacak.

Bilge Nur Gündüz’ün İngilizce aslından dilimize çevirdiği Evlilik Sözleşmesi, hep kitap logosuyla raflarda. 

EVLİLİK SÖZLEŞMESİ HAKKINDA

Evliliğinizi korumak için neleri göze alırsınız? Alice ve Jake farkında olmadan, düşündüklerinden daha fazlasını göze alıyor. Düğünlerinde gelen bir hediyeyle kendilerini “Sözleşme” isimli bir grubun içinde buluyorlar. Belki de bir tarikatın…

Sözleşme’nin amacı çok basit: Evliliklerin sonsuza dek sürmesini sağlamak. Ufak kuralları ilk bakışta hoş geliyor: “Eşiniz aradığında telefonu her zaman açın”, “Her bir üye eşine, her ay bir hediye sunmalıdır”, “Her üye, yılın her çeyreği için müşterek bir yolculuk planlamak zorundadır”. Her kuralın ise ayrı bir cezası var. Böylesi masum görünen bir grup için oldukça sert cezalar hem de. Ve bu gruptan çıkmak kesinlikle yasak...

Alice ve Jake evliliklerinin ilk günlerinde girdikleri bu grupta zaman geçirdikçe işler içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Her yeni gün onları başka bir bilinmezin içine sokuyor.