Furkan Kızılay ve Zeynep Sevi'ye Madrid'de ödül

İspanya'da düzenlenen Madrid Uluslararası Film Festivali'nde, Furkan Kızılay ve Zeynep Sevi en iyi oyuncu ödülünü aldı.

Furkan Kızılay ve Zeynep Sevi'ye Madrid'de ödül

Madrid Uluslararası Film Festivali'nde Furkan Kızılay ve Zeynep Sevi, en iyi oyuncu ödülüne layık görüldü. 

Festivalde yarışan, yönetmenliğini Alpgiray Uğurlu'nun yaptığı "Organik Aşk Hikayeleri" filmindeki rolü, Furkan Kızılay'a "en iyi yardımcı erkek oyuncu" ödülünü getirdi. 

Olgun Özdemir'in yönettiği "Mor Ufuklar" filmde oynayan Zeynep Sevi ise "en iyi kadın oyuncu" ödülüne layık görüldü.

Madrid Uluslararası Film Festivali jürisi filmin müzik prodüktörü İrsel Çivit'e de "en iyi müzik jüri özel ödülü" verildiğini duyurdu.

Madrid'deki bir otelde yapılan festivalin kapanış töreninde ödülünü alan oyuncu Furkan Kızılay, sahnedeki konuşmasına "Ne mutlu Türküm diyene" ifadesiyle başladı.

Kızılay, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı olduğuna dikkat çekerek, "Vatan mevzubahis ise gerisi bizim için teferruat. O yüzden 15 Temmuz'lar yaşanmasın, bir daha böyle alçakça saldırılar olmasın diyoruz" dedi.

"BEN ARTIK FARKLI PROJELER YAPMAK İSTİYORUM"

Oyuncu Kızılay, "İlk yurt dışı festivalimde ilk ödülü aldım. Umarım sonrası için iki de iki, üç de üç devam eder" diye konuştu.

Çok mutlu olduğunu ve onur duyduğunu söyleyen Kızılay, "Çocuklar Duymasın" başta olmak üzere dizi, film ve reklamlarda rol aldığını anımsattı.

Furkan Kızılay ve Zeynep Sevi'ye Madrid'de ödül - 1

Kızılay, "Aslında hayatım boyunca kendime hep hedefler koydum ve o hedefleri başarmayı denedim. Başaramadığım da olmuştur elbette ama hiçbir zaman yılmadım. Bir ara kısa film festivalinde sunuculuk yaptım ve o zamanlar 'benim de bu filmlerde oynamam, ödül almam gerek.' diye düşündüm. Organik Aşk Hikayesi bana bu kapıyı açtı. İnşallah yurt dışında daha çok filmle festivallere katılıp, başarılara imza atacağım" diye konuştu.

"Çocuklar Duymasın" dizisinin yeni bölümlerinde yer almadığını kaydeden Kızılay, şunları kaydetti:

"Ben artık farklı projeler yapmak istiyorum. Aramızda anne baba ilişkisi gibi büyük bir bağ olan Pınar abla ve Tamer ağabeye yeni bölümlerde başarılar diliyorum. Fakat ben artık farklı projelerle Furkan olarak devam etmek istedim. Survivor'a katıldım ve orada mücadele ederek Furkan'ın karakterini ortaya koymaya çalıştım. İnsanlar gerçek Furkan'ı orada tanıdı ve bu benim çok hoşuma gitti. Artık sokakta insanlar bana 'Furkan' diye hitap ediyor. Beni ben olarak tanıdılar ve bunu devam ettirmek istiyorum. Tekrar 'Havuç' karakterini oynamak istemedim. Yeni bölümler yapılırken konuştuk ve sonuna kadar onların arkasındayım ama ben bundan sonra daha farklı işlerde bulunmak istiyorum. Furkan'ı daha farklı biri olarak göstermek istiyorum."

Sayfa Yükleniyor...