Game of Thrones kitabın önüne geçiyor

Game of Thrones ekibi herkesi şaşırtan bir karar aldı. Henüz yayımlanmayan serinin 7'nci ve son  kitabını beklemeyecek olan senaristler, dizinin kitaptan önde gideceğini duyurdu.

ntv.com.tr 24.03.2015 - 17:55

Game of Thrones kitabın önüne geçiyor

Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisine uyarlanan A Song of Ice and Fire (Buz ve Ateşin Şarkısı) isimli serinin yazarı George R.R. Martin, romanlarını uzun sürede yazmasıyla tanınıyor.

Bu durumun farkında olan dizi ekibi, Game of Thrones'un yeni bölümlerinde kitabın önüne geçmeye karar verdi.

Senaryo için Martin'in kitabı bitirmesini beklemeyecek olan senaristler, yazar ile yaptıkları görüşmelerin ardından henüz yayımlanmayan kitaplar hakkında bilgi edindi.

Martin ile uzun süredir konuştuklarını ve Martin’in yedinci ve son kitapta işleyeceği konulara hakim olduklarının altını çizen Dan Weiss ve David Benioff, yeni sezonların ufak sapmalar dışında yayınlanmayan kitaplardan farklı olmayacağını açıkladı.

Ekip adına Oxford Union’da bir açıklama yapan Benioff, bu durumdan çok da memnun olmadıklarını ama bu kararın bir gereklilik olduğunun altını çizdi.

Game of Thrones'un 5'inci sezonu 12 Nisan 2015'te ABD'de yayınlanacak. Yeni sezonun ilk bölümü ABD yayınından 24 saat sonra CNBC-e ekranlarında hayranlarıyla buluşacak.

Sayfa Yükleniyor...