Gökalp Kulan hayatını kaybetti

Ünlü tiyatro oyuncusu Gökalp Kulan hayata gözlerini yumdu.

İHA 15.02.2016 - 10:12 | Son Güncelleme : 15.02.2016 - 10:22

Gökalp Kulan hayatını kaybetti

Konuyla ilgili İstanbul Devlet Tiyatrosu'ndan yapılan açıklamada,

"Sanatçılarımızdan, son olarak ’Bersisa’ adlı oyunumuzda oynayan Sayın Gökalp Kulan 14 Şubat Pazar günü 03:00’da vefat etmiştir. Sanatçımız için 15 Şubat 2016 Pazartesi günü saat 13:00’da Üsküdar Tekel Sahnesinde tören düzenlenecektir. Tören için İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürülüğünden saat 12:00’de servis kaldırılacaktır... Törenin ardından Üsküdar Karacaahmet Şakirin Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra sanatçımız cenazesi Karacaahmet Mezarlığı’na defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm tiyatro camiasına başsağlığı dileriz" denildi.

GÖKALP KULAN KİMDİR?

Gökalp Kulan, 1961'de İstanbul'da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden mezun olduktan sonra 1984'te Bursa DT'de stajını tamamlamasının ardından İstanbul DT'de göreve başladı.

"Yaprak Dökümü", "Yunus Emre", "Deli", "İkizler", "Karagözüm İki Gözüm", "Açıl Kafam Açıl", "Güneş Batarken Bile Büyük", "Fesleğen Çıkmazı" ve "Bedensiz Kadın" gibi birçok oyunda görev yapan sanatçı, evli ve iki kız babası idi.

Sayfa Yükleniyor...