Gregory Porter İstanbul'a geliyor

Gregory Porter 24 Nisan'da İstanbul'da Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda konser verecek.

ntv.com.tr 16.04.2015 - 11:47

Gregory Porter İstanbul'a geliyor

New York Times onu ''Bir caz şarkıcısından isteyebileceklerinizin fazlasına sahip, belki farkına varamadığınızından da fazlasına…” diyerek tanımladı. Grammy ödülü sahibi Gregory Porter kariyeri boyunca bundan çok daha fazla övgü ve ödülle onurlandırılmış bir müzisyen. Dee Dee Bridgewater da Porter'ı keşfettikten sonra ''uzun zamandır bu kadar güzel hikaye anlatan bir erkek vokal dinlemedim'' demişti. Çağdaş caz dünyasının en etkileyici seslerinden biri olarak işaret edilen ve bir çok eleştirmen tarafından caz dünyasının yeni krallarından biri olarak gösterilen Porter, ikinci kez CRR Konser Salonu'nda hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Sanatçı, Joe Williams, Nat King Cole, Donny Hathaway ve Marvin Gaye gibi efsanevi isimler ile birlikte anılacak kadar güçlü bir sanatçı. 

Caz ve soul müziği ustalıkla harmanlayan Porter, bir caz vokalisti olduğunu söylese de blues, soul ve gospel türlerinden aldığı ilhamı açıkça belirtmekten çekinmiyor. 

Kaliforniya doğumlu ve Brooklyn asıllı sanatçının yıldızı 2010 yılının başlarında parlamaya başlamıştı. Caz kulislerinde ismi oldukça sık duyulmaya başlanan Porter, ilk albümü Water'ın 'En İyi Caz Vokal Albümü' dalında Grammy adayı olmasının ardından yükselişine hızla devam etti. İkinci albümü 'Be Good' 'En İyi Geleneksel R&B Performansı' dalında yine Grammy adayı oldu.

Bu albüm 2012 yılında Amerika ve İngiltere'nin en iyi albümlerinden biri olarak anıldı. Albüm, NPR'ın '2012'nin En İyi 100 Şarkısı' ve '2012'nin En İyi Müzikleri' listelerine girdikten hemen sonra, iTunes 'Yılın Caz Albümü' ve Soul Track 'Yılın Albümü' seçildi. Ve son olarak Edison ödülü ile onurlandırıldı. Porter, yeni albümü ‘Liquid Spirit’ ile 2014 Grammy ödüllerinde ‘En İyi Caz Vokal Albümü’ ödülünü kucaklamayı başardı. 

Sayfa Yükleniyor...