Herman Koch'tan yeni roman

Dünyaca ünlü Hollandalı yazar Herman Koch'un yeni romanı 'Havuzlu Yazlık' raflardaki yerini aldı

ntv.com.tr 09.02.2017 - 10:23

Herman Koch'tan yeni roman

Dünyaca ünlü Hollandalı yazar Herman Koch’dan müthiş heyecanlı, şaşırtıcı, komik, zamanımızın ruhunu yakalan bir roman: Havuzlu Yazlık İntikam hakkı nerede başlar?

Aile hekimi Marc Schlosser’ın işlediği tıbbî bir hata yüzünden hastalarından biri olan meşhur aktör Ralph Meier hayatını kaybeder. Kendisini Tıbbî Disiplin Kurulu önünde savunmak zorundadır, fakat bu konuda endişeli değildir: “Birkaç ay uzaklaştırma olur en fazla. Biz hepimiz birbirimizi tanırız. Daha fazlası olmaz.” Ama bu bir tıbbî hata mıdır? Ne de olsa Marc’ın, güzel karısı Caroline’e biraz fazla ilgi gösteren hastasıyla hesaplaşması gerekiyordu. Yoksa bunun Meier çiftinin Schlosser ailesini davet ettiği yazlıkta olanlarla mı ilgisi vardı?

Herman Koch son romanı Havuzlu Yazlık’ta ana karakter, kimseyi ve hiçbir şeyi atlamayan bir dürüstlükle nasıl hayatının bu noktaya geldiğini anlatıyor. Günümüz Hollanda edebiyatının dahi kaleminden, hukukun kapıları kapandığında ‘intikam hakkı’ ve ‘sınırları aşmaya’ dair heyecanlı bir hikâye.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...