"İçimden" sergisi ziyarete açıldı

Ünlü caz sanatçısı ve besteci Kerem Görsev'in kardeşi olan Ahmet Görsev, "İçimden" isimli fotoğraf sergisini sanatseverlerin beğenisine sundu.

Anadolu Ajansı 02.10.2015 - 10:04

aa_picture_20151001_6421826_web.jpg

Şişli Bozlu Art Project'teki açılışta açıklamada bulunan Ahmet Görsev, son beş yılda çektiği 40 fotoğrafın sergide yer aldığını belirtti.

İlkokulu bitirdikten sonra fotoğrafla ilgilendiğini aktaran Görsev, "Bu, aileden gelen bir şey. Onun için ben 0-6 yaş grubuna inanıyorum. Babam fotoğrafa ve müziğe meraklı. Bana fotoğraf makinesi aldı. Öyle başladım ve akademide fotoğraf eğitimi aldım" diye konuştu.

Görsev, serginin Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) yararına düzenlediğini dile getirerek şunları aktardı:

"Aslında bütün hikaye, yıllardır bu topraklardan aldıklarımızı geri verebilmek. Ben 0-6 yaş arası çocukların evde eğitildiğine inanıyorum. Önce kız çocuklarının eğitilmesi lazım ki anne olduklarında gelecek nesilleri bilinçli büyütebilsinler. Onun için AÇEV'e gittim ve fikrimi anlattım."

Çektiği fotoğraflar arasında Ayasofya Camisi'nin fotoğraflarının ayrı bir yeri olduğunu ifade eden Görsev, "Kendimi dinlendirmek ve iyi hissetmek için Ayasofya'ya gittiğim olur. Orada çok fotoğraf çekiyorum çünkü insanın kendini çok huzurlu hissettiği bir yer. Ben orada, aşınmış bir eşik mermerini saatlerce hissederim. İnsan orada hiçbir şey olmadığını hisseder, tıpkı Kabe'de hissettiğiniz gibi" dedi.

Serginin açılışında Kerem Görsev Trio mini bir konser verdi. Sergi, 16 Ekim'e kadar ziyaret edilebilecek.

Sayfa Yükleniyor...