Cem Yılmaz'ın "İftarlık Gazoz" filmi davalık oldu

"İftarlık Gazoz" filminde Cem Yılmaz'ın canlandırdığı karakterin babası olduğunu iddia eden Yusuf Kanat isimli vatandaş, filmin yönetmeni Yüksel Aksu hakkında 150 bin liralık tazminat davası açtı.

Haberler - DHA 09.02.2016 - 16:48 | Son Güncelleme : 09.02.2016 - 16:50

Cem Yılmaz'ın "İftarlık Gazoz" filmi davalık oldu

Sinema salonlarında gösterimi devam eden, başrolünü Cem Yılmaz'ın oynadığı "İftarlık Gazoz" filmi davalık oldu.

Filmde Cem Yılmaz'ın canlandırdığı "Cibar Kemal" karakterinin babası olduğunu iddia eden Yusuf Kanat isimli vatandaş Anadolu Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurdu.

Mahkemeye sunulan dilekçede, canlandırılan karakterin gerçek "Cibar Kemal" kişiliğine karşı hakaret, küçük düşürme, aşağılama unsurları taşıdığı belirtildi.

Gerçek hayattaki "Cibar Kemal"in yörenin önde gelen isimlerinden ve gazoz üretim atölyesi olan bir kişi olduğu belirtilen dilekçede, filmdeki "Cibar Kemal"in alkol kullanan, orucunu bozan ve küfreden bir kişi olarak canlandırdığı ifade edildi.

Yüksel Aksu'nun ,Yusuf Kanat ve babasını çok iyi tanıdığı belirtilen dilekçede, Kanat'ın film gösterime girmeden önce Aksu'yla görüşerek filmdeki olumsuz durumların düzeltilmesini istediği ancak bunun yapılmadığı kaydedildi.

Filmin senaryo yazarı, yönetmeni Yüksel Aksu ve 2 yapımcının 150 bin lira manevi tazminat ödemesi isteniyor.

70'li yıllarda Muğla'nın Ula ilçesinde geçen filmde Cem Yılmaz, gazoz imalatı yapan ve yaptığı gazozları sokaklarda seyyar araba ile satan "Cibar Kemal"karakterini canlandırıyor.

Sayfa Yükleniyor...