Harbiye Kenter Tiyatrosu'nda sahnelenen oyun öncesi açıklama yapan Saçıntı, tiyatro teknikleriyle film tekniklerini birleştirdiği ve "fi-yatro" adını verdiği yeni bir yöntemi sahneye taşıdığını söyledi.

Saçıntı, işini yaparken yeni şeyler denemeyi sevdiğini belirterek, şöyle devam etti: "Bugünlerde 'kapak yapanlar', 'ayar verenler', 'cuk oturtanlar' gibi tabirler kullanılıyor ama biz efendi gibi, 'Lafını Esirgemeyenler' dedik. Tarihten günümüze kadar olan söz ve hiciv ustalarını, kendi üslubumla anlatıyorum. Sahnede, daha önce çekimlerini yaptığı bazı görüntüleri, televizyon aracılığıyla oyuna dahil eden Saçıntı, "Bizim çizgimiz belli. O çizgide yamuk yapmadan, güldürürken düşündürmeyi, düşündürürken güldürmeyi, güldürürken tekrar düşündürmeyi ve seyirciyi böyle bir sarmala almayı amaçlıyoruz." ifadesini kullandı.

Sezon boyunca turnelere çıkacak olan iki perdelik "Lafını Esirgemeyenler" oyunu, 16 Şubat'ta Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezi, 17 Şubat'ta Ankara Yeni Sahne, 21 Şubat'ta ise Kadıköy Duru Tiyatro'da seyirciyle buluşacak.

Müfit Can Saçıntı
Müfit Can Saçıntı