İST. Festival için geri sayım başladı

Bu yıl temasını "sanat ve kültürde gerçekçilik üzerine diyaloglar" olarak belirleyen İST. Festival dünyanın önde gelen yaratıcı isimlerini istanbul'da bir araya getiriyo.

15.05.2015 - 17:32

IST.FESTİVAL.jpg

Dünyanın sayılı usta yönetmenlerinin vazgeçilmez oyuncusu ve yapımcı HARVEY KEITEL, kült filmlerin sıradışı oyuncusu Juliette Lewis, son dönemin en dikkat çeken çağdaş sanatçılarından Daniel Arsham, kültürel hafıza ile bağlantı kuran işleriyle tanınan fotoğraf sanatçısı ve yönetmen Alex Prager, moda dünyasına damga vuran tasarımcı Giambattista Valli, dünyaca ünlü İtalyan fotoğrafçı ve yönetmen Francesco Carozzini, ingiliz yönetmen Mike Figgis, sürdürebilirlik konusundaki çalışmalarıyla ses getiren Livia Firth ve daha birçok isim İST. Festival için İstanbul’a geliyor.

ISTANBUL'74 tarafından T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ve Vakko’nun ana sponsorluğu’nda 5.si düzenlenen IST. Festival, bu yıl “Sanat ve Kültürde
Gerçekçilik Üzerine Diyaloglar” temasını ele alacak.

Gerçekçiliğin; edebiyata, sinemaya, tiyatroya, müziğe; sanatın pek çok dalından, tasarım ve moda tasarımına kadar uzanan geniş perspektifine yer verecek. Yaratıcı dünyanın İstanbul’daki temsilcileri ve sanat severler festival kapsamında düzenlenecek ve herkesin katılımına açık panellerde, özel gösterimlerde, sergilerde ve workshop etkinliklerinde buluşacaklar.

Festival programına göre mekanlar şöyle:

22 Mayıs, Cuma / 18.00 – 20.00 – “Alex Prager” sergi açılışı Istanbul’74 Galatasaray
23 Mayıs Cumartesi / 13.00 – 17.00 “Paneller” Vakko Moda Merkezi
24 Mayıs Pazar / 13.00 – 17.00 “Paneller” Soho House İstanbul

Sayfa Yükleniyor...