İyilik İçin Sanat Derneği'den 150 eserlik sergi

Türkiye'de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunan İyilik İçin Sanat Derneği, hayata geçirdiği projeyle Artweeks@Akaretler'de yer alıyor.

Haberler - Anadolu Ajansı 28.10.2020 - 16:29

İyilik İçin Sanat Derneği'den 150 eserlik sergi

Dr. Feride Çelik'in küratörlüğünü üstlendiği karma sergide, "Pasajda Bir Yıl", "Anadolu'dan İzlenimler" ve "Atölye Cer" projelerinde yer alan sanatçıların eserleri yer sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

İyilik İçin Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selin Bozkurt, yaptığı açıklamada, yetenekli sanatçıları ulusal ve uluslararası sanat camiasında desteklemeye yönelik projeler geliştirdiklerini ifade ederek, "Sanat profesyonellerinin derneğin projelerine gösterdikleri ilgiden ve destekten mutluyuz. Bu destekler sayesinde her geçen yıl daha çok sanatçıya ulaşmayı, kadim Anadolu coğrafyasının yeteneklerini tüm dünyaya tanıtmayı hedefliyoruz" dedi.

 "TÜM SANATSEVERLERİ SERGİMİZE BEKLİYORUZ"

Artweeks@Akaretler'in önemini vurgulayan Bozkurt, "Sanatçılarımız eserlerini, böylesine etkili bir sanat buluşmasında sergileme fırsatı buldular. Derneğimizin faaliyetleri kapsamında dokunabildiğimiz sanatçıların birbirinden değerli ve seçilmiş eserleriyle karma sergide yer almalarının görmek en büyük mutluluk kaynağımız. Tüm sanatseverleri sergimizi ziyaret ederek derneğimize destek vermeye davet ediyoruz" ifadelerini kullandı. 

İyilik İçin Sanat Derneği'nin 3 projesinde yer alan sanatçıların 150'den fazla eserleriyle yer aldığı sergi, 8 Kasım'a kadar ücretsiz olarak izlenebilecek.

Sayfa Yükleniyor...