İzmirli genç piyanist Nehir Özzengin'den uluslararası yarışmada birincilik

İzmirli genç piyanist Nehir Özzengin, Sırbistan'da düzenlenen Uluslararası Sanja Pavlovic Piyano Yarışması’nda birincilik kazandı.

Anadolu Ajansı 03.01.2021 - 13:21

İzmirli genç piyanist Nehir Özzengin'den uluslararası yarışmada birincilik

Genç piyanist Nehir Özzengin uluslararası yarışmalarda elde ettiği derecelerle adından söz ettirmeyi sürdürüyor.

15 yaşındaki Özzengin, son olarak, salgın nedeniyle piyanistlerin performans videolarını göndererek katılabildiği "Uluslararası Sanja Pavlovic Piyano Yarışması"nda birinci olmayı başardı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Özzengin, müziğe tutkuyla bağlı olduğunu ve son 1 yıldır beste de yapmaya başladığını dile getirdi. 

Yarışmada kazandığı birincilik dolayısıyla sevinçli olduğunu aktaran Özzengin, "Uluslararası bir jüri bu performansları izleyerek puanlama yaptı. Puanlama sonucu birinci gelerek çok büyük bir mutluluk yaşadım. Başarımın devamlılığını, kazandığım her ödül sonrası kendime yeni ve zor hedefler seçmeme bağlıyorum. Son aldığım 5 birincilik ödülünü de bu hedefler ile elde ettim. Bundan sonraki hedefim de kendime sınırlar koymadan uluslararası düzeyde yeni başarılar ede etmek ve müzik alanında emin adımlarla ilerlemek. Müziğe olan büyük tutkum hep devam edecek" değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...