İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

‘Kızıl Serçe / The Red Sparrow’ ile önümüzdeki ay sinema salonlarına geri dönmeye hazırlanan Jennifer Lawrence, yılın en beğenilen filmlerinden ‘Phantom Thread’ hakkında konuştu. Marc Maron’ın podcast programına konuk olan Oscar’lı aktris ‘Phantom Thread’i yalnızca üç dakika kadar izleyebildiğini söyledi. Beyazperde’nin haberine göre Lawrence, “Filmin üç dakikasını izledim. Filmi seven herkesten özür dilerim. Filme verecek o kadar vaktim yok. Üç dakika kadar izledim ve sıkıldım” dedi.

Phantom Thread, "En İyi Film" dahil 6 dalda Oscar adayı oldu.
Phantom Thread, "En İyi Film" dahil 6 dalda Oscar adayı oldu.

Filmi yalnızca üç dakika izlediği için aklında sorular olan oyuncu şöyle konuştu:

“Yalnızca elbiselerle mi ilgili? Lewis’in karakteri narsist bir sosyopat ve sanatçı olduğu için tüm kızlar ona aşık mı oluyor? Kızları kendileriyle ilgili kötü hissettiriyor ve film böyle bir aşk hikayesi mi? İzlemedim o yüzden bilemeyeceğim. Ben de o yollardan geçtim, nasıl olduğunu biliyorum. Filmi izlememe gerek yok.”

Yorumunun başka yerlere çekilebileceğinden korkan Lawrence, bahsettiği olayın eski sevgilisi yönetmen Darren Aronofsky’la bir ilgisi olmadığını söyledi. Paul Thomas Anderson’ın yönetmenliğini üstlendiği ‘Phantom Thread’ 6 dalda Oscar’a aday gösterildi. Daniel Day-Lewis’in son filmi olma özelliğini taşıyan film eleştirmenler ve izleyenlerden tam not almıştı.