"Kafamda Bir Tuhaflık" Londra’da 1 numara

Orhan Pamuk’un "Kafamda Bir Tuhaflık" adlı romanı Londra’da çok satanlar sıralamasında 1 numaraya yerleşti.

CHA 20.10.2015 - 14:00

"Kafamda Bir Tuhaflık" Londra’da 1 numara

Nobelli Türk yazar Orhan Pamuk’un Kafamda Bir Tuhaflık romanı Londra’da çok satanlar sıralamasında 1 numaraya geldi. Sıralama; Blackwells, Daunt Books, Foyles, Heywoods Hill, Waterstones gibi büyük kitapçıların verilerine dayanıyor.

Kitabın ABD baskısı yarın satışa çıkıyor
Kitabın ABD baskısı yarın satışa çıkıyor

Londra basınındaki listelerde fiction (kurgu) ve non-fiction (kurgu dışı) dallarından beşer kitaba yer veriliyor. Kafamda Bir Tuhaflık’ın kurgu dalında ilk sırada.

Yapı Kredi yayınları tarafından 2014 Aralık ayında Türkiye’de okura sunulan ve yazarına 2015’in roman dalında verilen Aydın Doğan Vakfı ve Erdal Öz Ödülleri’ni getiren kitap, daha sonra Ekin Oklap tarafından İngilizce’ye çevrildi. 2015 Eylül ayından bu yana İngiltere’de satılmaya başlanan, ABD’de ise 21 Ekim’de (yarın) satışa sunulacak olan Kafamda Bir Tuhaflık 38 dile çevrildi. Pamuk, ABD’de kitabının yayımlanmasıyla birlikte 6 şehirlik bir tanıtım turuna da çıkacak.

Evening Standard gazetesinin kurgu/roman sıralamasında Pamuk dışında Sebastian Faulks, Margaret Atwood, Robert Harris, Jonathan Franzen ve Patrick deWitt gibi tanınmış yazarlar bulunuyor.

Evening Standard'in çok satanlar listesi
Evening Standard'in çok satanlar listesi

Sayfa Yükleniyor...