'Kaygı' dünya prömiyerini Berlin’de yapacak

Ceylan Özgün Özçelik’in yazıp yönettiği ilk uzun metrajlı filmi 'Kaygı', dünya prömiyerini 67. Uluslararası Berlin Film Festivali'nde yapacak.

Haberler - ntv.com.tr 26.01.2017 - 14:46 | Son Güncelleme : 26.01.2017 - 14:56

'Kaygı' dünya prömiyerini Berlin’de yapacak

Sinema programı En Heyecanlı Yeri’nin mimarı Ceylan Özgün Özçelik’in yazıp yönettiği ilk uzun metrajlı filmi Kaygı, dünya prömiyerini 67. Uluslararası Berlin Film Festivali’nin Panorama bölümünde yapacak. Bu yıl 9-19 Şubat 2017 tarihleri arasında düzenlenecek festivale Türkiye’den seçilen tek yapım KAYGI oldu.

Unutma-unutturma temalı film, geçmişini hafızasında arayan bir medya çalışanının öyküsünü anlatıyor. 

Filmde, haber kanalında çalışan Hasret uzun süredir aynı kabusu görmektedir. Tekrarlayan kabuslarla aklına bir soru düşer: Annesiyle babası trafik kazasında ölmemiş olabilir mi?

Daha önce komedi filmlerinde izlediğimiz Algı Eke, Kaygı ile ilk kez bir psikolojik gerilim filminde başrolü üstleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Özgür Çevik, Selen Uçer, Asiye Dinçsoy, Kadir Çermik, Boncuk Yılmaz, İpek Türktan Kaynak ve Kerem Kupacı da yer alıyor.

İstanbul Film Prodüksiyon’un (IFP) yapımcılığını üstlendiği Kaygı’nın ortak yapımcıları Filmada’nın kurucusu Armağan Lale ve filmin yönetmeni Ceylan Özgün Özçelik.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ilk film yapım desteği alan Kaygı, proje geliştirme aşamasından bu yana !f Istanbul Sundance Senaryo Lab’e seçildi; New Directors Fest Pitching Forum’da ikincilik ödülü ve İstanbul Film Festivali Köprüde Buluşmalar Yapım Aşaması Anadolu Efes Özel Ödülü’nü kazandı.

Sayfa Yükleniyor...