Kayseri ve Sivas'ta iki yeni oyun

Kayseri'de "Çizmeli Kedi", Sivas'ta "Leyla ile Mecnun" adlı oyunlar sahnelenecek.

18.01.2018 - 14:23

Kayseri ve Sivas'ta iki yeni oyun

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosunda 20 Ocak Cumartesi günü Kent Korosu Türk Sanat Müziği Konseri düzenlenecek. Mustafa Uyan'ın şefliğini yaptığı konser 19.30'da verilecek.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Konservatuar Tiyatrosu, 21 Ocak Pazar günü "Çizmeli Kedi" isimli çocuk tiyatrosunu sahneleyecek. Şehir Tiyatrosundaki oyun, 12.00 ve 15.00'te izleyiciyle buluşacak.

SDT'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Merih Atak’ın kaleme aldığı, “Leyla ile Mecnun” adlı oyun, Volkan Gündüz’ün rejisi ile seyircinin karşısına çıkacak.

Asırlık bir aşk hikayesini seyirciye yansıtacak oyunda Serkan Yanar, Neyra Kayaböcü, Onur Kayabaşı, Ufuk Bostancı, Selçuk Veysel Zurnazanlı, Göksu Girişken, Ayça Aksu, Burak Fındıkçı, İnanç Keteci, İsmail Tütüncü, Nihal Kuruçay, Başak Salarvan, Zuhal Toptaş, Meryem Özdemir, Ezgi Koç rol alıyor.

Seyredenleri müzik, dans ve ışık düzeniyle hikayenin içine çekecek "Leyla ile Mecnun" isimli oyunun müzikleri Kemal Gününç ve Sibel Algan imzasını taşıyor. Oyunun dans düzeni Mürüvvet Küçükçoban’a, ışık düzeni Şükrü Kırımoğlu’na ait. Oyun, bugün 19.30, yarın 19.30, 20 Ocak Cumartesi günü 14.00 ve 19.30'da seyirciyle bululuşacak.

HAYVAN BARINAĞINDAN TİYATRO SAHNESİNE - İZLE

Sayfa Yükleniyor...