NTV

Kit Harington ‘Gunpowder’ dizisinde başrolde

Sanat

Game of Thrones’ta Jon Snow’u canlandıran Kit Harington, yeni BBC dizisi ‘Gunpowder’ ile seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinde canlandırdığı Jon Snow karakteriyle yıldızı parlayan İngiliz oyuncu Kit Harington, BBC’nin yeni dizisi ‘Gunpowder’da rol alacak. Dizide Kit Harington’ın yanı sıra Liv Tyler, Mark Gatiss ve Peter Mullan gibi isimler de bulunuyor.

1605 yılında Kral James’e yapılan suikast girişimini konu alan dizide Kit Harington, suikasti yöneten Robert Catesby karakterine hayat verecek. Hidden ve Top Boy gibi televizyon yapımlarının senaristi Ronan Bennett’in senaryosunu yazacağı Gunpowder, üç bölümlük bir mini seri olarak kurgulanıyor.

Dizinin yapımcısı Diederick Santer, dizide konu edilecek hikayenin aslında İngiltere’de geniş kitleler tarafından bilinen bir hikaye olduğunu ama Ronan Bennett’in senaryosunun, olayların ardındaki farklı politikalara, kişilere ve tutkulara değindiğini vurguladı. Bilimkurgu filmi The 5th Wave’i yöneten J Blakeson’ın yönetmenliğini üstleneceği dizinin 2017 yılı içinde ne zaman yayınlanacağı henüz açıklanmadı.

ETİKETLER