Leica Gallery, Ceratonia sergisi ile açılıyor

Leica Gallery İstanbul, Alp Sime’nin “Ceratonia” başlıklı kişisel sergisi ve söyleşisine ev sahipliği yapıyor.

16.11.2016 - 11:37

Leica Gallery, Ceratonia sergisi ile açılıyor

Leica için özel olarak üretilen bir seri ve Sime’nin eski dönem yapıtlarını bir araya getiren “Ceratonia” sergisi 19 Kasım’da Alp Sime’nin katılacağı özel bir söyleşi ve sergi turu ile taçlandırılıyor.

Leica Gallery İstanbul’un açılış sergisi olan Alp Sime’nin “Ceratonia” başlıklı kişisel sergisi kapsamında Alp Sime’nin katılımıyla ilk kez düzenlenecek sergi turu ve söyleşisi sanatseverleri bekliyor.

19 Kasım Cumartesi günü saat 17.00’de gerçekleşecek olan etkinlikte fotoğraf sanatının klasik isimleri arasında gösterilen Sime; duraksamak, dünyayı baştan keşfetmek ve hayatın zaman zaman saçma gelen çeşitliliğine hayretle eşlik etmek gibi fotoğrafın büyük imkânlarını fotoğraf severlere yeniden hatırlatıyor.

Alp Sime’nin “Ceratonia” başlıklı sergisinde Leica için özel olarak üretilen bir seri ile Sime’nin eski dönem yapıtlarından bir seçki bulunuyor. Sime, kişisel ve toplumsal geçmişinden yola çıkarak yakaladığı sahneleri, izleyicinin zihninden önce duygularını harekete geçirmeyi başarıyor.

3 Aralık’a kadar gezilebilecek sergide, sanatçının güçlü estetik dili belgeselle kurgu arasındaki çizgiyi incelten anlatımı ile birleşiyor. “Ceratonia” sergisi için düzenlenecek tur ve söyleşiye katılım ücretsiz olacak.

Sayfa Yükleniyor...