İlişkili Haberler

Yakalandığı karaciğer kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Levent Kırca, Zincirlikuyu’daki mezarının başında anıldı. Anmaya katılan Kırca’nın oğlu Oğulcan Kırca, oyuncular Murat Gören ve Cengiz Güleryüz, söz yazarı Sezen Cumhur Önal, sevenleri ve dostları Kırca için dua etti. 65 yaşında vefat eden Kırca’nın oğlu, Oğulcan Kırca, usta sanatçının mezarı ile ilgili haberlere, "Söylenenler komik ve rezil" diyerek tepki gösterdi.

"BEŞ DAKİKA İÇİN ÖMRÜMDEN BEŞ YIL VERİRDİM"

Anmanın ardından açıklamalarda Oğulcan Kırca, bir yılın bir ömür gibi geçtiğini belirterek, "Onunla sakin ve baş başa beş dakika için ömrümden beş yılımı verirdim. Geçen bir yıl boyunca sürekli olarak tiyatrodaydım. Tiyatrodaki fotoğraflar, onun ruhuyla beraberdim ama görüntülere hiç bakmadım. Ne Olacak O Kadar skeçlerine, ne onunla çektiğimiz filme, ne de yapımı olsun hiçbirine bakmadım."

Levent Kırca ile oğlu Oğulcan Kırca
Levent Kırca ile oğlu Oğulcan Kırca

"ONUN GÖRÜNTÜSÜNÜ GÖREREK ONULA BERABERDİM"

"Şu anda sevenleri ve yakın dostlarıyla birlikteyiz ama ben daha çok orada onun görüntüsünü görerek onunla beraberdim. Ona olan özlemi artırmaktan ziyade onu daha çok içsel olarak yaşamayı, sanki benim bir parçammış gibi burada olsa ne yapardı nasıl reaksiyon verirdi gibi düşünmeyi, yani kendi kapasitemden daha üst bir şekilde davranabilmeyi özlemeye tercih ederim" dedi.

LEVENT KIRCA ANISINA - İZLE