Marvel'ın yeni bombaları

Marvel’ın 2013 ve sonrasındaki programı belli oldu. X-Men, Spiderman ve Fantastic Four açıklanan programda yer almıyor...

ntv.com.tr 24.07.2012 - 00:00

Marvel'ın yeni bombaları

Beyazperde artık çizgiroman uyarlamalarının elinde dersek yanlış olmaz. Yılın gişe canavarlarının neredeyse tamamı süper kahramanlardan oluşuyor. 'The Avengers', 'Amazing Spider-Man', 'The Dark Knight Rises'ın ardından vizyon sırası bekleyen filmlerin yanı sıra proje aşamasında da birçok yapım şekillenmeye başladı bile.

Marvel, yeni projelerinin çoğunu ComicCon'da açıkladı. İşte onlardan bazıları:

Iron Man 3 – Mayıs 2013
Filmin yönetmeni Shane Black olarak değişse de Iron Man 1&2’nin yönetmeni Jon Favreau, filmin yapımcısı olarak yer almakla birlikte, kamera önünde Tony Stark’ın asistanı Happy Hogan karakterini canlandıracak. Filmin uyarlandığı Warren Ellis’in çizdiği ‘Iron Man: Extremis’ kitabı çoğunlukla nanoteknolojiyle yaratılmış bir genom olan Extremis’le ilgili.

Robert Downey Jr., Ben Kingsley, Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Rebecca Hall, Ashley Hamilton ve Guy Pearce’ın rol aldığı filmde kötü karakter The Mandarin (Kingsley) olacak. The Mandarin kitapta gücünü 10 farklı yüzükten alıyor (Ice Blast, Fire Blast vb.) ancak filmde terörist örgütünün başında olan bir suçluyu canlandıracak.

ComicCon’da yapılan açıklamada The Mandarin’in 10 yüzüğü birden takacağı, yüzüklerin gücünü az da olsa kullanacağı söylendi.

Thor: The Dark World – Kasım 2013
Thor’un yönetmeni Kenneth Branagh ikinci filmi yönetmeyeceğini açıklayınca yerini Patty Jenkins doldurmuştu ancak Patty Jenkins de ayrılınca yönetmen koltuğuna ‘Game Of Thrones’un yönetmeni Alan Taylor geçti.

Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston, Anthony Hopkins, Stellan Skarsgård ve Idris Elba'nın yer aldığı filmin başlığından da anlaşılabileceği gibi The Dark Elves denen bir ırkın filme dahil olabileceği söyleniyor. Güçlü, hızlı, akıllı, savaşçı ve başarılı bir ırk olan elfleri yenmek için Thor’un çekicinden daha fazla şeye ihtiyacı olacak.

Captain America: The Winter Soldier – Nisan 2014
İlk filmin yönetmeni Joe Johnson devam filminin yönetmeyeceğini açıkladı. Yeni film ‘Community’ ve ‘Arrested Developement’ta görev almış olan Anthony ve Joe Russo kardeşler tarafından yönetilecek.

ComicCon’da yapılan açıklamalarda filmin nasıl olacağıyla ilgili ipuçları verildi. Film günümüzde ‘The Avengers’ta yaşananlar sonrasında neler olduğunu anlatacak.

Bucky Barnes karakternin de dahil olduğu yeni filmde, Barnes’ın tek kolu eksik olan vücudu Ruslar tarafından bulunuyor ve Moskova’ya götürülüp biyonik kol yapılıyor. Hafızasını kaybeden Barnes Sovyet casusu haline geliyor ve görevde olmadığı zamanlarda soğutma kabinlerinde tutuluyor.

‘Captain America: The Winter Soldier’da Captain America'nın kadroya yeni katılan yardımcısı The Falcon’u ise Anthony Mackie canlandıracak.

Guardians Of The Galaxy – Ağustos 2014
‘Guardians Of Galaxy’ bir grup insanüstü ve dünya dışı savaşçının galakside yaşayan varlıkları ve özgürlüklerini yaşanabilecek herhangi bir tehlikeye karşı korumak için oluşturduğu bir takımı konu alıyor.

Takımda Star-Lord (gezegenler arası polis), Drax the Destroyer (insanüstü savaşçı), Groot (ağaçları kontrol edebilen bir canavar), Gamora (bıçak ve kılıç kullanmada usta bir kadın suikastçi) ve Rocket Racoon (rakuna benzeyen bir pilot) gibi karakterler bulunuyor.

Film Marvel için büyük risk taşıyor ancak aynı zamanda ‘The Avengers’ kadar potansiyeli olan bir proje. Filmin ‘The Avengers’ kadar reklam kampanyası olmayacak olsa da, seyircinin uzayda geçen ilk süper kahraman filmine ilgi göstereceği düşünülüyor.

Filmin oyuncuları ve yönetmenleri henüz seçilmedi.

Ant-Man – 2014/15
Yönetmenliğini Edgar Wright’ın yapacağı filmde, boyut değiştirmeye yarayan bir makine icat eden parlak bir bilim adamını anlatıyor. Wright yıllardır Joe Cornish’le beraber hazırladığı ilk taslakları ComicCon’da yayınladı. Görüntülerde Ant-Man’in büyüme, küçülme ve bir grup muhafızla savaşma kareleri yayınlandı.

Filmin yapımının bu kadar gecikme sebebi ise filmin büyük ilgi görmeyeceğinin düşünülmesi. Yine de Marvel filmi yapmak istediğini ve bunun için senaryonun bitmesini beklediklerini açıkladı. Filmin yapım aşamasının gecikmesinin başka bir sebebi de Wright’ın yönettiği başka filmlerin de olması.

Ant-Man’in 2013’te yapımının başlayacağı ve Marvel’ın 2014 programında yer alacağı tahmin ediliyor.

The Avengers 2
1.4 milyar dolar hasılatlı ‘The Avengers’ın devamı olan filmin ne zaman ve kimlerle devam edeceği bilinmiyor. Filmin 2015’te çıkacağı söyleniyor.

Runaways
Aileleri çete liderleri, zaman yolcuları, kötü büyücüler, çılgın bilim adamları, uzaylı isgalciler ve telepatik mutanlar olan 6 çocuğun öyküsünün yapımına 2011 yılında Peter Sollett’le birlikte başlanmıştı. Ancak film ‘The Avengers’ın yapımının başlamasıyla askıya alındı.

Senarist Drew Pearce, Ekim 2011’de yaptığı açıklamada, Marvel’ın senaryodan memnun olduğunu, yapım aşamasının ise düşünülenden biraz daha uzun süreceğini söyledi.

Dr. Strange
Haziran 2011’de filmin senaryosu için yazar kadrosu oluşturuldu. Şimdiye kadar önemli bir gelişme yok ancak Marvel’ın prodüksiyon sorumlusu Kevin Feige’in geçen sene yaptığı açıklamada filmin prodüksiyon çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Black Panther
Black Panther’in 2014 Marvel programında olabileceği hakkında söylentiler var. Ancak henüz bir açıklama yapılmadı. ComicCon’da açıklama yapan Feige, Black Panther’ın yaşadığı gezegen Wakanda’yı yaratmanın biraz zor bir iş olduğunu ve karakterlerin Captain America’ya çok benzediğini söyledi.

Iron Fist
Iron Fist’in senaryosunu yazacak kişi 2010’da Rich Wilkes olarak belirlenmişti. 2010’dan beri filmle alakalı başka bir haber duyulmadı. Filmin yapılıp yapılmayacağıyla ilgili kesin bir bilgi yok.

Sayfa Yükleniyor...