Metristepe Sinema Festivali'nde nostalji rüzgarı

Bu yıl 2.düzenlenen Metristepe Sinema Festivali başladı. İlk günlerinde nostalji rüzgarı esen festival 6 Ağustos'a kadar sürecek.

Haberler 30.07.2018 - 17:50

Metristepe Sinema Festivali'nde nostalji rüzgarı

Metristepe Sinema Festivali'nin ilk konukları Hababam sınıfı oyuncuları, oyuncu Metin Keçeci, Esra Sönmezer ve Erdi Ünver oldu.

Hababam Sınıfının efsane oyuncularının bir araya gelerek kurduğu vokal grubu bu seri ile ünlenen şarkıları sahnede seslendirdiler.

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı öncülüğünde gerçekleşen festivalde hem nostaljik hem de günümüz sinemasının en beğenilen sinema filmleri 10 gün boyunca ücretsiz olarak halk ile buluşacak.

Bu kültürel etkinliğin önemine değinen Bakıcı, şunları söyledi; “Bir şehrin yaşam kalitesinin yükseltilmesinin başında Kültür ’a yapılan yatırımlar gelir, bunun bilincinde olarak Bozüyük de kültür sanat çıtasını elimizden geldiği kadar yükseltmek için çaba sarf ediyoruz. Bu amaçla bu sene açık hava sinema festivalimizin ikincisini düzenliyoruz, etkinliklerimize ara vermeden yenileri ile devam edeceğiz.”

Yeşilkent Fatih Sultan Mehmet Parkı içinde bulunan Amfi Tiyatro’da gerçekleşen açıkhava sinema festivalinde Bozüyük ve çevresinden yaklaşık 20.000 sinemaseverin ağırlanması hedefleniyor.

FESTİVALDE YER ALAN FİLMLER ŞU ŞEKİLDE;

Hababam Sınıfı

İyi Ki Doğdun Abla

Ailecek Şaşkınız

Neşeli Günler

Tatlı Bela

Av Mevsimi

Fetih 1453

Aile Arasında

Ayla

Osman Pazarlama

Sayfa Yükleniyor...