NTV

Nedim Saban borazan çalmayı öğreniyor

ntv.com.tr

Sanat

Nedim Saban, hem yöneteceği hem de oyunculuk yapacağı Tiyatrokare’nin yeni oyunu 'Ahududu' için borazan çalmayı öğreniyor.

Diğer Sanat Haberleri

2017’de 35’inci sanat yılını doldurmaya hazırlanan ünlü yönetmen-oyuncu Nedim Saban, yeni oyunu Ahududu için borazan çalmayı öğreniyor.

Saban, “Aralık ayında sahnelemeye hazırlandığımız Tiyatrokare’nin yeni oyunu Ahududu ile yönetmenliğin yanı sıra yıllar sonra sahnede olacağım. Melek Baykal ve Suna Keskin bana ‘Gel birlikte oynayalım’ deyince büyük bir mutlulukla kabul ettim. Oyunda ikisinin kardeşi, Zeki rolündeyim. Zeki evin delisi ve kendisini askerde sandığı için borazan çalarak oyunda da evdekileri rahatsız ediyor. Ben de rolüm için borazan çalmayı öğreniyorum ancak bundan komşularım ve köpeğim pek hoşnut değil. Umarım çektikleri çileye değer oyun ortaya çıkınca” şeklinde konuştu. 

Joseph Kesselring'in yazdığı, Nedim Saban'ın uyarlayıp yönettiği Ahududu oyununda Suna Keskin, Melek Baykal, Nedim Saban, Cem Güler, Halim Ercan, Bülent Seyran, Dicle Alkan, Birol Engeler ve Özgür Yetkinoğlu sahne alıyor.

ETİKETLER