NTV

Opera aryaları, Azeri türkülerle buluştu

DHA

Sanat

Mersin'de bu yıl 16'ncısı düzenlenen Mersin Uluslararası Müzik Festivali (MUMF), KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfonisi Orkestrası'nın konseri ile başladı. Konserde, opera aryaları ile Azeri türkülerin tınısı birlikte yükseldi.

Kültür Merkezi'nde düzenlenen ve kapalı gişe yapan konsere Vali Özdemir Çakacak ve eşi Kevser Çakacak, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, KKTC Mersin Konsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu ile müzikseverler katıldı. 

MÜZİK ZİYAFETİ

Alkışlarla sahneye çıkan KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfonisi Orkestrası, izleyenlere müzik ziyafeti çektirdi. Şef Ali Hoca yönetimindeki orkestraya, Türk Operası’nın yıldız ismi Murat Karahan ve Gürcistan’ın opera yıldızı Teona Dvali eşlik etti.

Avrupa’nın önemli sahnelerinde aldığı rollerle dünya çapında tanınan Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Murat Karahan, opera aryalarının yanı sıra 'Nazende Sevgilim' başta olmak üzere sevilen Azeri türkülerini, Teona Dvali ise Charles Gounod'un 'Romeo ve Jülyet' operasından 'Valse of Juliet' aryası, Leo Delibes’in 'Les Filles de Cadix' eserini, seçkin bir repertuvarla birlikte seslendirdi.

Konserde, F. Sartori’nin 'Time to Say Goodbye' ve 1992 Barselona Olimpiat Oyunları'nın resmi şarkısı da olan A.L. Webber’in 'Amigos Para Siempre' şarkılarını birlikte seslendiren Karahan ve Dvali, dinleyicilerden tam not aldı.

ETİKETLER