KUM VE VARAKLA İSTANBUL

Sanatsal üretimlerini İstanbul’a olan hayranlığı ile pekiştirerek lirik soyutlamalar olarak ortaya çıkaran Yasemen Latife Ayvaz, 14-28 Nisan tarihleri arasında “Rengin Gör Dediği…” adlı çalışmasını İstanbul Galeri FE’de sergileyecek.

Eserlerini, içten gelen anlık tepkilerle özgür, rahat ve sınırsız olarak yaptığını ifade eden Ayvaz, “Onun için deneyselliği ön planda tutuyorum. Böylelikle spontane gelişen dokular ve şekiller meydana geliyor. Eserlerimden tek bir anlam değil birçok anlam çıkmaktadır. Eserlerimde kullandığım katmanlarla derinlik hissi vererek duygu ve sezgileri anlatıyorum’’ diye konuştu.

Sergideki "Independent" adlı eser
Sergideki "Independent" adlı eser

YASEMEN LATİFE AYVAZ KİMDİR?

Sanatçı 1970 yılında İzmir'de doğdu. Ortaokul ve lise öğrenimini Özel Yükseliş Kolejinde tamamladıktan sonra 1995 yılında Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.

Sanatsal çalışmalarına 10 yıldır Ressam-Akademisyen Yrd .Doç.Dr. Seyit Mehmet Buçukoğlu ile devam eden sanatçı çeşitli karma sergilerde de izleyenle buluştu. Ulusal ve Uluslar arası önemli koleksiyonlarda eserleri bulunan sanatçı, üretimlerini kendi atölyesinde devam ettirmektedir.

POLİTİKA TEMALI SERGİ - İZLE