Romain Puértolas'tan yeni roman

Bir IKEA Dolabında Mahsur Kalan Hint Fakiri’nin Olağanüstü Yolculuğu romanının yazarı Romain Puértolas’ın yeni romanı Eyfel Kulesi Kadar Kocaman Bir Bulutu Yutan Küçük Kız raflardaki yerini aldı.

Haberler 02.08.2016 - 15:44

Romain Puértolas'tan yeni roman

Tebligat Noktagil, babasından kalan mayonez tarifini mükemmelleştirmekten başka bir hırsı olmayan, altı ayak parmaklı, Parisli genç bir kadın postacıdır. Günün birinde, Marakeş’e yaptığı seyahatte tanıştığı ve evlat edinmek istediği hasta, küçük kız Zehra’yı almak üzere yola çıkmasıyla birlikte tüm hayatı derinden sarsılır.  

O talihsiz gün, İzlanda’daki kimsenin adını söyleyemediği yanardağ patlar ve kül bulutları Avrupa’da tüm uçuşların iptal olmasına neden olur. Farklı bir ulaşım yolu arayan Tebligat’ın nefes kesen macerası da böylece başlar.Julio Iglesias dinlemeye meraklı Budist rahiplerden devlet başkanlarına, çok farklı insanlarla karşılaştığı bu macera, sürekli daha garip bir hal alır. 

Yayımlanır yayımlanmaz büyük bir başarı elde eden,  ve İran asıllı sinemacı Marjane Satrapi tarafından başrollerini Uma Thurman ve Bollywood yıldızı Danush’un üstlendiği bir sinema filmine uyarlanan Bir Ikea Dolabında Mahsur Kalan Hint Fakiri’nin Olağanüstü Yolculuğu’nun yazarı Romain Puértolas’ın yeni kitabı Eyfel Kulesi Kadar Kocaman Bir Bulutu Yutan Küçük Kız fantezilerle dolu, duygusal ve bir o kadar da eğlenceli bir peri masalı, sevginin kanatlandırdığı bir kadının hikâyesi.  

Peki ya siz, uçmaya hazır mısınız? 

ROMAIN PUÉRTOLAS KİMDİR? 

Fransız ve İspanyol asıllı yazar 1975’te Montpellier’de doğdu. İspanyol dili ve edebiyatı, Fransız dili ve edebiyatı ve İngiliz dili edebiyatı alanlarında öğrenim gördü. İspanyolca, Katalanca, İngilizce ve Ruşça bilen yazar, DJ’lik, yabancı dil öğretmenliği, 

çevirmenlik ve hosteslik gibi birçok iş yaptı. Bir IKEA Dolabında Mahsur Kalan Hint Fakiri’nin Olağanüstü Yolculuğu (2013) adlı romanıyla büyük bir başarı kazanan yazar artık sadece yazıyor. 

Romain Puértolas’ın Can Yayınları’ndaki diğer kitabı: 

Bir IKEA Dolabında Mahsur Kalan Hint Fakiri’nin Olağanüstü Yolculuğu, 2014 

EYFEL KULESİ KADAR KOCAMAN BİR BULUTU YUTAN KÜÇÜK KIZ 

Yazar: Romain Puértolas 

Çeviri: Ebru Erbaş 

Tür: Roman 

Sayfa sayısı: 231 

Fiyatı: 19,5 TL 

Yayın tarihi: 2 Ağustos 2016 

Sayfa Yükleniyor...