‘Sihirli Flüt’ olarak tanınan sanatçı Şefika Kutluer, adına düzenlenen 7. Uluslararası Şefika Kutluer Festivali'nin son iki gününde Beatles ve Elvis Presley yorumlarıyla dinleyicileriyle buluşacak.

Kutluer, 2-20 Aralık tarihleri arasında düzenlenen festival kapsamında Ankara ve İstanbul’da sahne alıyor. Amadeus’un sponsoru olduğu 19 Aralık Ankara ve 20 Aralık İstanbul konserlerinde Kutluer, flütü ile pop dünyasının efsane grubu Beatles ve Elvis Presley’in eserlerini Barok tarzda yorumlayacak.

Kutluer’e konserlerinde Peter Breiner yönetimindeki Bilkent Yaylılar Orkestrası eşlik edecek. Şef Peter Breiner tarafından klasik müziğe uyarlanan Beatles ve Presley eserleri barok tarzda yeniden hayat bulacak. John Lennon’un “Imagine’i ile başlayacak konserlerde, barış mesajları verilecek.

Programda Breiner’ın “Beatles Concerto Grosso No.2” adlı eserinde; Beatles’ın “A Hard Day's Night”, “Girl”, “And I Love Her”, Paperback Writer” ve “Help” isimli parçalarına Vivaldi’nin 4 Mevsim keman konçertoları eşlik edecek.

“Beatles Concerto Grosso No.3” adlı eserinde ise Bach’ın 2 No’lu Flüt Süiti’nin çağrışımı ile Beatles’ın “The Long and Winding Road”, “Eight Days a Week”, “She is Leaving Home”, “We can Work It Out”, “Hey Jude” ve “Yellow Submarine” isimli hit eserleri barok tarzda seslendirilecek.

Breiner’ın Elvis Presley’in ünlü eserleri üzerine yazdığı “Flute Concerto Grosso No.2” ve “Concerto Grosso No.3” de Bilkent Yaylılar Orkestrası ile dinleyicilere sunulacak. Konserde Elvis Presley’in unutulmaz eserleri “Jailhouse-Rock”, “Blue Moon”, “Let It Be Me”, “Put the Blame On Me”, “Mean Woman Blues”, “You Are the Devil in Disguise”, “You Don’t Have to Say You Love Me”, “Stuck on You”, “Love Me Tender” ile “Wooden Heart” da Peter Breiner’ın aranjeleri ve Kutluer’in flütü ile notalarla buluşacak.

19 Aralık’ta Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi ve 20 Aralık’ta İstanbul Zorlu PSM’de düzenlenecek konserinin sponsoru olan Amadeus’un Türkiye Genel Müdürü Eric Willems, festivale sponsor olmaktan büyük gurur duyduklarını söyledi. Türkiye’nin kültür ve sanat hayatına katkı sunmaya devam edeceklerini söyleyen Willems, “7. Şefika Kutluer Festivali'ne tüm müzikseverleri bekliyoruz“ dedi.