Melek Baykal 'Ahududu' ile sekiz yıl sonra sahnede

İzmir Enternasyonal Fuarı'nın (İEF) 3'üncü gününde  'Ahududu' adlı tiyatro oyunuyla sahneye çıkan oyuncu Melek Baykal, “8 yıl aradan sonra tiyatroya döndüm, şimdi tiyatro yapıyorum ve bundan acayip keyif alıyorum. Bir dizi projesinde yer almam artık çok zor. Dizi sektörü biraz yordu beni, çok meşakkatli bir sektör" dedi.

DHA 21.08.2017 - 14:12

Melek Baykal 'Ahududu' ile sekiz yıl sonra sahnede

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Folkart Ana sponsorluğunda İZFAŞ tarafından düzenlenen 86'ncı İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), 3'üncü gününde de yoğun ilgi gördü. 'Ahududu' adlı tiyatro oyunu İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde İzmirliler'le buluştu. Suna Keskin, Melek Baykal, Nedim Saban, Cem Güler, Halim Ercan, Bülent Seyran, Dicle Alkan, Birol Engeler ve Özgür Yetkinoğlu'nun oynadığı kara komedi sanatseverlerden tam not aldı. Oyun öncesinde açıklamalarda bulunan 'Ahududu'nun başrol oyuncuları Melek Baykal, Suna Keskin ve Nedim Saban, İzmir'de olmaktan çok keyif aldıklarını ve İzmir Fuarı ile birlikte eski günlere döndüklerini söyledi.

"ARKADAŞLARIMIN KAZANDIĞI HER KURUŞ ÇOK HELALDİR"

8 yıl aradan sonra tiyatroya döndüğünü ve şimdi tiyatro yapmaktan acayip keyif aldığını belirten Melek Baykal, "Tiyatro çok başka bir şey o seyircinin soluğunu yüzünüzde hissediyorsunuz ya sahnede müthiş keyif veriyor insana onun için her şey iyi şimdilik. Bir dizi projesinde yer almam artık çok zor. Çünkü çok uzun seneler dizi sektöründe oldum. Çok uzun soluklu dizilerde oynadım o nedenle dizi sektörü biraz yordu ben galiba. Çok yorucu bir sektör ben hep söylüyorum, diziden arkadaşlarımın kazandığı her kuruş çok helaldir, çok çok meşakkatli ve zor bir iş dizi sektörü" diye konuştu.

Artık televizyonlarda 'hadi evlendirelim, gel barıştıralım, tekrar buluşturalım' gibi programların daha önde olduğu için bilgi veren programlardan uzak durulduğunu, o tür programların da kendi çizgisine uymadığı için program yapmadığını aktaran Baykal, “Çok keyifli bir 5 sene canlı yayın hayatım oldu. Melek programı kadın programıydı ve o programda kadınlara dönük her şey vardı. İnsanların çok bilgi aldığı programdı. Şimdi maalesef o programlardan uzaklaşıldı, 'hadi evlendirelim, gel barıştıralım, tekrar buluşturalım' gibi programlar daha önde olduğu için bilgi veren programlardan uzak duruluyor. O tür programlarda benim çizgime uymadığı için o programlardan uzak duruyorum. Dolayısıyla tiyatro yapıyorum çok mutluyum" açıklamalarında bulundu.

'AHUDUDU'YU ANLATTI

Eski İzmir Fuarı'nın çok özel senelerini az da olsa yaşadığını dile getiren Baykal şöyle konuştu: “Sanki eskinin her şeyi daha şaşaalıydı, daha mı mutluyduk acaba, daha mı huzurluyduk, daha mı geleceğimizden emin yaşıyorduk, bilemiyorum en azından benim için öyleydi. Fuarın çok özel senelerini az da olsa yaşadım. İzmir'e gidip geldiğimiz dönemlerde çok hoş yıllarını yaşadım. Şimdi o duygudan, yapıdan çok uzaklaştık. Belki biraz toplum ve ülke olarak da uzaklaştığımız için ben eskiyi hep özlemle ve hüzünlü hatırlıyorum, anıyorum. İnşallah yine o şaşaalı günlere döneriz. Fuarda güzel etkinlikler oluyor, bu gece de bizim oyun var. Oyunu bütün sezon dolu dolu oynadık. Oyun bir kara komedi, iki tane ana karakterimiz var aslında oyunda Ahu ve Dudu kız kardeşleri Ahududular diye geçiyor. Kız kardeşler eski bir konakta yaşıyorlar dededen kalma ve odalarını pansiyon olarak veriyorlar ama verdikleri insanlar da hayatta kimsesiz kalmış karısını kaybetmiş, çoluğu çocuğu yok, belki de hiç olmamış bekâr erkekler. Sonra onları huzura kavuşturduklarını düşünüp yaptıkları ahududu likörüyle zehirliyorlar ve öbür tarafa gönderiyorlar. Keyifli bir oyun biz çok keyif alarak oynuyoruz."

Sayfa Yükleniyor...