İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Selda Bağcan yaptığı söyleşide, geçmiş sanat yaşamında en ilginç bulduğu anıları anlatırken, “Tabi çok anı var ama daha önceki röportajlarımda da anlattığım bir anım var. Almanya’da Köln’de Alevi federasyonun bir konseri oldu, ‘Bin Yılın Türküsü’ diye. Çok kalabalıktık, konser saatler sürmüştü. Bu yüzden de oradaki her sanatçıya bir şarkılık bana iki şarkılık izin verdiler. Ben iki şarkımı söyledikten sora içeri geçtim; fakat, seyirci 20 dakika boyunca tekrar sahneye dönemem için bis yaptı; 20 dakika aradan sonra ben de çıktım sahneye. Bu unutulacak bir anı değil, çok güzel bir andı” dedi.

"HASRET KALMIŞIZ BİRBİRİMİZE"

Londra’da Boom Pam orkestrasıyla beraber gerçekleştirdiği konserle ilgili Bağcan, “Bugün de burada Londra’da çok güzel bir konser oldu. Yine seyirci defalarca bis yaptı, bırakmadılar bizi. İçeriye giremedik bir türlü. Çok özlemişiz seyirciyi, hasret kalmışız birbirimize. Daha önce yine Londra’ya 2012 yılında Meltdown Festivali’ne, 2016’da da WOMAD festivaline gelmiştim. Bu kısa zamandaki üçüncü konserimdi ve buna rağmen çok güzel bir seyirci vardı, çok muhteşem bir konserdi” dedi.

Söyleşide bugüne kadar şu anki başarılarına ilaveten sanat hayatında inşa etmek istediği yeni hedefi sorusuna Bağcan, “Biz şu an benim arşiv eserlerimi yayınlıyoruz. ‘Kırk Yılın Kırk Şarkısı 1’ olarak ilki çıktı. Bu albümün ilk kısmında 40 eser, toplam 20 cd olarak hit parçalarım var. İkinci bölümde de beni seçtiklerim, performansımı beğendiğim parçalar var. Şimdi ‘Kırk yılın Kırk Şarkısı 2’ adıyla onun ikincisini çıkarıyoruz. Sonra üç, dört, beş altı diye 240 şarkılık bir arşiv çıkaracağız. Bugüne kadar 400’e yakın şarkı söylemişim. Bunlardan 240’ını yayınlayacağız. Ayrıca dünyada bütün dj’ler benim şarkılarımı remix yapıyorlar. Remix albümünün de birincisi çıktı, ikincisi de bu yaz çıkacak” diye yanıtladı.

Gelecek konserleri hakkında ise Bağcan, ”30 Mart’ta Bostancı Gösteri Merkezi’nde konserim var. Bambaşka, büyük bir orkestrayla çıkacağım.  Daha sonra 24 Mayıs’ta Brüksel’de konserim var. Sonra da Türkiye’de rock festivalleri başlıyor, orda da on konserlik bir serimiz var. Ekim ayında ise ABD’de sahneye çıkacağım” dedi.

Most Production tarafından organize edilen ve Pazar akşamı 900 kişinin katıldığı konser, Camden Town’da bulunan Koko Konser Salonu’nda gerçekleştirildi. Ünlü sanatçıya Israil Tel Aviv'den gelen Boom Pam isimli orkestra eşlik etti.