Serhan Kansu'dan yeni kitap: Aşkozof

Aşk enerjiyle, şiirle, psikolojiyle ve sanatla çok anlatıldı. Yazar Serhan Kansu ise aşkı, kadın-erkek ilişkilerini Aşkozof adlı kitabında felsefeyle masaya yatırıyor. Yalın bir dili olan kitap cüretkarlığı, esprili tarzı ve sivriliğiyle dikkat çekiyor.

12.10.2018 - 16:03

Serhan Kansu'dan yeni kitap: Aşkozof

Serhan Kansu yeni kitabında Aşkozof'ta; kadın-erkek ilişkilerini Aristoteles, Platon, Nietzsche, Lou Salome, Simone De Beavoir gibi tarihe mal olmuş önemli filozof, düşünür, bilim insanı ve sürpriz isimlerin fikirlerinden hareketle masaya yatırırken okuyucuya felsefi kavramları da anlatıyor.

Mizahi ve cüretkar bir dili olan kitap, günümüz aşk yorumlamalarının dışındaki tarzı, yer yer sert başlıkları ve düşünülmeyeni düşündüren absürt fikirleriyle dikkat çekiyor.

Tiyatro oyunu, şiir, hikaye ve roman türünde eserler veren Serhan Kansu kitabı hakkında “Aşktan, ilişkilerden, felsefeden söz eden eğlenceli bir kitap. Kitabı okuyanlar aşkı ve ilişkileri Aşkozof’un dilinden dinlerken gülecek, bazen de hiç akla getirmediklerini getirecekler. Bu kitaba tabi kızanlar da olacak. Ancak önyargısız bir okumayla çok sevecekler. Felsefi kavramları öğrenirken beyin yakan fikirlere denk gelecek ve kitabın cesaretinden hoşlanacaklar” diyor.

ARKA KAPAK YAZISI

Bu kitap bir yapıbozumu.
Önce yıkacak. Sonra her bir parçayı tek tek silecek. Ve hepsini yeni baştan yeniyle inşa edecek. Bunu yaparken zaman zaman bir böcek, zaman zaman evrenin kendisi, zaman zaman da yoğurtlu semizotu salatası olacak. “Semizotur! Yoksa seni dışarı atmak zorunda kalırım” diyen uzay hâkimine kızıp kadın erkek ilişkilerinin mahkemesini felsefe sofrasında kuracak. Olmazları olduracak. Felsefi kavramları anlatacak. En kara delikleri galeta ununa bulayıp kızartarak çıtır çıtır masaya getirecek. Tarihe mal olmuş filozof, düşünür, bilim insanı ve sanatçılarla sohbet edercesine, gerçeküstüyü gerçekle arayacak. Platon, Nietzsche, Lou Salome, Simone De Beauvoir, John Locke, Einstein ve daha birçoğu fikirlerine arka çıkacak. Bolca gülerken bazen beyinleri yakacak ve akıl kapıları açacak, bazen de duyguları kabartacak.

PROF. DR. İLBER ORTAYLI KİTAPLARINI NEDEN BAĞIŞLADIĞINI NTV'YE ANLATTI

Sayfa Yükleniyor...