NTV

Sherlock’u Ruslar mı sızdırdı?

Sanat

İngiliz fenomen dizi Sherlock’un dördüncü sezon finalinin yayın gününden önce Rusça dublajlı olarak internete sızması sonucu BBC kanalı, dizinin Rusya’daki yayın haklarının sahibi olan Chanel One’ı suçladı.

İngiliz televizyon kanalı BBC’nin, Sir Arthur Conan Doyle’un ünlü karakteri Sherlock Holmes’ü günümüze uyarladığı ‘Sherlock’ adlı dizinin dördüncü sezonu önceki gün yayınlanan final bölümüyle sona erdi.

Ancak dizi, ‘The Final Problem’ adlı final bölümünüyle değil bölümün yayın gününden önce internete sızdırılmasıyla gündemde.

Dizinin Rusça olarak sızdırılmasının ardından gözler Rus hacker’lara çevrilirken, BBC, dizinin Rusya’daki yayın haklarının sahibi olan Chanel One’ın olaydan sorumlu olduğunu iddia etti.

İddiaya göre 90 dakikalık bir Rusça versiyon, internete sızdırılmıştı ve bu versiyonda 3 dakikalık bir devamlılık duyurusu bulunuyordu. 

BBC, Benedict Cumberbatch’ın başrolde yer aldığı Sherlock dizisinin merakla beklenen final bölümünü izlemek için orijinal yayın tarihini beklemeleri çağrısında bulundu.

Sherlock'un yayıncısı BBC Worldwide, kendilerine ‘bilinçli’ bir şekilde zarar verilip verilmediğini araştırıyor.

Dizinin finali öncesi internete sızdırılması Twitter’da da en çok konuşulan konulardan biri oldu.

ETİKETLER