Sinemaseverler Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde buluştu

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) tarafından gerçekleştirilen "2.Altın Baklava Film Festivali" ödülleri 27 Mayıs Cuma gecesi sahiplerini buldu.

Haberler - ntv.com.tr 28.05.2016 - 09:00 | Son Güncelleme : 30.05.2016 - 17:53

Sinemaseverler Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde buluştu

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Görsel İletişim Tasarım Bölüm Başkanı Prof. Dr. Edibe Sözen’in jüri başkanlığını yaptığı Film Festivali, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Türkiye genelinde yarışmaya katılan üniversiteli öğrencilerin katıldığı "Kurmaca" ve "Belgesel" kategorilerinde başarılı bulunan öğrenciler, HKU Rektörü Prof.Dr. Tamer Yılmaz Usta Oyuncu Hüseyin Avni Danyal, Görüntü Yönetmeni Aytekin Çakmakçı, Belgesel Film Yönetmeni Sinema Yazarı ve Akdemisyen Prof. Dr. Dilek Takımcı, Yönetmen Ertuğrul Karslıoğlu, National Geographic Genel Yayın Yönetmeni Nesibe Bat tarafından ödüllendirildi.

Bu yıl ki festivale Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden 85 film başvurdu. 16 finalist arasından 8 kurmaca 8 belgesel dalında finale kalan filmler jüri tarafından değerlendiridi. İki kategoride filmin yarıştığı gecede, 6 film ödüle layık görüldü. 2 film mansiyon bir bilm Juri özel ödülü aldı. Ayrıca bir çok değerli sanatçı, gazeteci ve yönetmen gün boyu öğrencilerle söyleşiler yaparak Altın Baklava Fil Akademisine katkı sağladı. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği festival akşam yapılan ödül töreni ile sonlandı.

HKÜ Mütevelli heyeti başkan vekili Haluk Kalyoncu, " Gaziantep'in kültür sanat hayatına, gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile önemli katkılar sağlamaktayız. Festivalde başarılı isimleri ülkemiz sinema sektörü ile tanıştırmayı, HKÜ öğrencileri ve üniversite öğrencilerimizin kendi yeteneklerini icra etmeleri için onlara alan oluşturmayı ve sanatsal duyarlılıklarına katkıda bulunmayı hedeflemekteyiz" dedi. 

Sayfa Yükleniyor...