İlişkili Haber

'Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi’, vizyona girer girmez 155 milyon dolarlık bilet satışı yaptı. İlk hafta için 130 milyon dolarlık gişe beklentisini aştı. Elde ettiği ilk hafta hasılatıyla film, ikinci kez aralık ayı rekoru kırmış oldu.

‘Star Wars: Güç Uyanıyor’ Aralık 2015’te vizyona girdiğinde 247,9 milyon dolarlık gişe ile açılış yapmıştı. 

Serinin bir önceki filmi ‘Star Wars: Güç Uyanıyor’ ise Aralık 2015’te vizyona girdiğinde 247,9 milyon dolarlık gişe ile açılış yapmıştı.

'Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi', bir grup beklenmedik kahramanın, imkansız görünen 'Ölüm Yıldızı' planlarını çalma görevi için bir araya gelmesini konu alıyor. 

Kahramanlardan oluşan ekibin mücadelesini merkezine alırken 1977 tarihli Star Wars: Episode IV'ün öncesine dönen fantastik macera türündeki film, özetle şöyle:

"Bir grup beklenmedik kahraman, imparatorluğun en büyük imha silahı olan Ölüm Yıldızı planlarını çalma görevi için bir araya gelir. Star Wars zaman tünelindeki bu kilit olay, sıradışı şeyler yapmayı seçen sıradan insanları bir araya getirir ve bu şekilde kendilerinden daha büyük bir amacın parçası haline gelirler."

'ROGUE ONE: BİR STAR WARS HİKAYESİ' FRAGMANI