'Tahir ile Zühre' müzikali Zorlu PSM'de (Off-Broadway)

Özgün bir Anadolu masalı üzerine kurulmuş "Tahir ile Zühre" müzikali, Türkiye'de ilk kez "Off-Broadway" yöntemiyle Zorlu PSM'de sahnelendi.

Haberler - Anadolu Ajansı 20.12.2017 - 16:28

'Tahir ile Zühre' müzikali Zorlu PSM'de (Off-Broadway)

"Tahir ile Zühre" müzikali, Türkiye'de ilk kez "Off-Broadway" yöntemi uygulanarak, konser formatında sanatseverlerle buluştu.

Zorlu PSM Drama Sahnesi'nde gerçekleşen "Tahir ile Zühre" müzikali, "Broadway matematiği" ile yazılıp bestelenerek, Broadway'de uygulanan yöntemle sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

"KELİMELERLE TARİF EDEMEM"

Yapımcı Duygu Varlıer, oyundan sonra yaptığı açıklamada, müzikallerin önemine dikkati çekerek, "15 yıldır peşinde koştuğum bir ilki gerçekleştirerek, Türk kökenli bir müzikali, Broadway standartlarında gerçekleştirme hayalim, konser formatında da olsa, bu gece gerçeğe dönüştü. Bunun verdiği hazzı kelimelerle tarif edebilmem mümkün değil" dedi.

KADROSUNDA KİMLER VAR?

Duygu Varlıer'in yapımcılığını, Onur Turan'ın yönetmenliğini, Şefik Onat'ın yazarlığını, Eylem Pelit'in müzik direktörlüğünü, Aslı Varlıer Pelit'in kreatif iletişim direktörlüğünü, Nur Sonbahar'ın koreograflığını üstlendiği müzikalin oyuncu kadrosunda ise Ayça Varlıer, Barbaros Büyükakkan, Seyyal Taner, Renan Bilek, Can Bora Genç, Kenan Dağaşan ve Zafer Erdaş yer aldı.

Sayfa Yükleniyor...