Troya Hazineleri belgeseli Sedat Simavi Ödülü'ne layık görüldü

Troya Hazineleri Asırlık Hasret adlı belgesel, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin 43 senedir aralıksız devam eden Sedat Simavi Ödülü'ne layık görüldü.

İHA 16.12.2019 - 17:38

AW883375_02.jpg

Troya Hazineleri Asırlık Hasret belgeseli, Türkiye'nin en prestijli ödüllerinden olan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin 43 senedir aralıksız devam eden Sedat Simavi ödüllerine layık görüldü.

Belgesel dalında övgü ödülüne layık görülen belgesel hakkında AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan da bir açıklama yaptı. 

Turan, “Troya Hazineleri Asırlık Hasret belgeseli tarihe ışık tutmanın yanı sıra Çanakkale’mizin de tanıtımına büyük katkı sağladı. Troya Hazineleri belgeseli ile beraber tarihte unutulan anlar bugün tekrar gündem oldu. Troya Belgeselinin almış olduğu bu ödülün maneviyatı azımsanamayacak kadar yüksek. Daha önce Trakya Ödüllerinde Yılın Belgeseli ödülüne layık görülen Troya, ortaya koyduğu bilgilerle tartışmasız nice ödüller alacak. Belgeselin ortaya çıkmasında emeği geçen yönetmen Nihal Ağırbaş’a, senarist Ömer Erbil’e ve oyuncusundan kamera arkasında yer alan tüm ekiplere ayrıca destek veren tüm kurumlara teşekkür ederiz” dedi.

Sayfa Yükleniyor...