Türk Pavarotti Hakan Aysev Mersin’de

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), dünyaca ünlü tenor Luciano Pavarotti’nin öğrencisi 'Türk Pavarotti’ olarak anılan İstanbul Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısı Hakan Aysev’in katılımı ile konser verecek.

Haberler - DHA 30.06.2020 - 13:35

Türk Pavarotti Hakan Aysev Mersin’de

Mersin'de Marina Amfitiyatro’da 4 Temmuz Cumartesi günü saat 21.00’de gerçekleşecek olan 'Akdeniz Esintileri' konserinin solistliğini, MDOB solist sanatçısı ve Başrejisörü soprano Funda Uyanık ve dünyaca ünlü tenor Luciano Pavarotti'nin öğrenicisi 'Türk Pavarotti' olarak anılan, uluslararası birçok operada görev alan İstanbul Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısı tenor Hakan Aysev yapacak.

Konserde MDOB sanatçılarından Rufina Usmanova (piyano), Muzaffer Yoluk (klavye) ve Ziya Arman (bas gitar), konuk sanatçı olarak ise Ferit Poyraz (gitar) ve Kadir Taşur (davul) solistlere eşlik ediyor. Etkinliğin bale sanatçıları ise Miray Boyacıoğlu, Meltem Ayar, Yusuf Ozan Demirbaş ve Risa Ochia da görev alacak.

30 SAĞLIK ÇALIŞANINA ÜCRETSİZ 

Bir saat sürecek olan konserde, napolitenler, tangolar ve Akdeniz ezgilerinden oluşan eserler yer alıyor. MDOB, kurum davetiye başvurusunda bulunacak olan ilk 30 sağlık çalışanını ücretsiz olarak konserde ağırlayacak.

Sayfa Yükleniyor...