Ünlü müzisyen Galip Kayıhan ölü bulundu

Müzisyen Galip Kayıhan yalnız başına yaşadığı Yeşilköy'deki evinde ölü olarak bulundu.

01.05.2018 - 11:36 | Son Güncelleme : 01.05.2018 - 11:40

Ünlü müzisyen Galip Kayıhan ölü bulundu

Yeşilköy'de yalnız başına yaşadığı evinde ölü bulunan müzisyen Galip Kayıhan, 66 yaşında hayata veda etti. 

Çok sayıda ünlü şarkıda imzası olan müzisyen Galip Kayıhan'ın vefat haberiniOnur Akay şu sözlerle duyurdu: “Değerli müzisyen Galip Kayıhan'ı, dün yalnız yaşadığı Yeşilköy’deki evinde geçirdiği kalp krizi sonunda kaybettik. İki gündür kendisinden haber alamayan oğlu ve yakınları, değerli müzisyen dostumuzun vefat ettiğini evi açtıklarında anlamışlar."

CENAZE DETAYLARI

Akay'ın verdiği cenaze detayları ise şöyle: "Kayıhan'ın cenazesi, 1 Mayıs 2018 Salı günü öğle namazı sonrası, Yeşilyurt Camii'nden kaldırılacak ve Kilyos Mezarlığı'nda defnedilecektir…" 

Galip Kayıhan, Burcu Güneş'ten Ciguli'ye kadar çok sayıda sanatçının albümlerini de piyasaya çıkararak, meşhur olmalarına katkıda bulunmuştu.

GALİP KAYIHAN KİMDİR?

1952 yılında Samsun'da dünyaya gelen müzisyen Galip Kayıhan, Samsun Maarif Kolejini ve daha sonra ise Yüksek Turizm ve Öğretmenlik Okulu’nu bitirdi. Profesyonel olarak Edip Akbayram ve Dostlar, Cem Karaca Derviş ve Marşandiz grupları ile çalıştı. Ünlü Destan grubunu da kuran Kayıhan, kendi rock albümünü yeni bitirmişti. Ebru Gündeş, Burcu Güneş, Ciguli, Ziynet Sali gibi ünlü isimlerle de çalıştı.

Sayfa Yükleniyor...